אבי ניסנקורן הורה לחלק לעובדי ביכורי השקמה של רמי לוי את כספי הפיצויים שנפסקו להסתדרות בסך כ-1.5 מיליון שקל

בפסיקתו קבע בית הדין כי רשת רמי לוי שיווק השקמה פגעה בהתארגנות העובדים ולכן יפצו אותם. בהסתדרות החליטו, כי שלושת חברי הוועד, שסבלו ממרב ההתנכלויות, יפוצו כל אחד ב-50 אלף שקל, בנוסף לחמש משכורות בגובה כ-30 אלף שקל

יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הורה לחלק לעובדי חברת ביכורי השקמה של רמי לוי את מלוא כספי הפיצויים בסך כ-1.5 מיליון שקל שפסק בית הדין לעבודה לטובת ההסתדרות. בפסיקתו קבע בית הדין, כי לוי והרשת שבבעלותו רמי לוי שיווק השקמה פגעו בהתארגנות העובדים ולכן יפצו אותם בסכום האמור.

בהסתדרות מציינים, כי בביכורי השקמה עבדו כ-175 עובדים שביקשו להקים ועד במסגרת ההסתדרות. המהלך נתקל בהתנגדות מצד ההנהלה, ורמי לוי, בין היתר, סגר את החברה וקלט את עובדיה בתוך רשת שיווק השקמה, על מנת להעלים את ההתארגנות. בית הדין אכן מצא כי “העברת פעילות החברה הייתה מהלך פיקטיבי המונע משיקולים זרים של פגיעה בהתארגנות”  והחליט כי הפגיעה בהתארגנות לוותה ב”נסיבות חמורות ביותר המצדיקות פסיקת פיצוי בסכום גבוה ומשמעותי ביותר”.

עוד מציינים, כי בימים האחרונים הועבר להסתדרות צ’ק ובו כספי הפיצויים ויו”ר ההסתדרות ניסנקורן הורה לחלק את הסכום במלואו לכל 140 עובדי החברה שחתמו על טפסי ההצטרפות להסתדרות ובשל כך נפגעו.

כ-120 העובדים שהסכימו להצעתו של לוי לעבור לעבוד בחברת רמי לוי מחשש שיאבדו את עבודתם, יקבלו פיצוי בגובה 6,000 שקל – לפי חישוב ממוצע של משכורת אחת.

כ-20 עובדים, שנותרו בסופו של דבר ללא עבודה כתוצאה מההתארגנות, אשר חלקם היו חברי הוועד, יקבלו חמש משכורות, כ-30 אלף שקל לכל עובד.

בהסתדרות מציינים כי שלושת חברי הוועד, שסבלו ממרב ההתנכלויות וצעדיהם הוצרו תוך שהם סבלו ממעקבים ומחקירות, פוטרו עוד טרם המעבר לחברה החדשה ולמרות זאת המשיכו בליווי ההתארגנות ובליווי ההליך המשפטי זמן רב לאחר פירוק ההתארגנות. כל אחד מהם יפוצה ב-50 אלף שקל נוספים, בנוסף לחמש המשכורות בגובה כ-30 אלף שקל.

Be the first to comment