אושר בקריאה ראשונה: מחבלים לא יהיו זכאים לקצבה מקופת גמל

37 חברי כנסת תמכו ו-12 התנגדו וההצעה תועבר לוועדת העבודה והרווחה. ח"כ יעקב פרי (יש עתיד): הציבור הישראלי אינו צריך לממן מחבלים היוצאים לרצוח אזרחים ישראלים. ח"כ עבד אל חכים חאג' יחיא (הרשימה המשותפת): אם הכוונה היא הרתעה זה לא יעבוד

יוזם ההצעה ח"כ יעקב פרי וח"כ עבד אל חכים חאג יחי בדיון בועדה

מליאת הכנסת אישרה אתמול (יום ב') בקריאה ראשונה את הצעת החוק של ח"כ יעקב פרי (יש עתיד) וחברי כנסת נוספים, לפיה תישלל זכאות לקצבה מקופת גמל ממי שביצע עבירת ביטחון. בנוסף, מחבל לא יהיה זכאי לקצבת נכות אם זו נגרמה מפעילות הטרור בה היה מעורב, ואם ימות כתוצאה מהעבירה שביצע, לא תהיה לשאריו זכאות לתגמולי ביטוח או שאירים (פוליסה, גיליון 2215 מה-31 בינואר 2017). עם זאת, בכל מקרה, הכספים שחסך מהפרשותיו שלו יוכלו לשמש את משפחתו, אך בניכוי של 35% מס, כפי שנהוג במקרים של פדיון מוקדם בקופת גמל.
[hide for="!logged"]
37 חברי כנסת תמכו ו-12 התנגדו. ההצעה תועבר לוועדת העבודה והרווחה.

ח"כ פרי: "אין ספק, שהידיעה של מחבלים שמשפחותיהם יקבלו כספים מהרשות הפלסטינית, מעודדת אותם לצאת לרצוח ישראלים. הגיע העת לשלול את הזכויות שמעניקים חוקי העבודה של ישראל. מניסיוני למדתי שגם הרתעה כלכלית יכולה להיות אפקטיבית. מחבל צריך לדעת שמעבר לפגיעה בו גם הסביבה שלו תיפגע וכך הוא יחשוב פעמיים אם לצאת לפיגוע. מעבר להרתעה יש כאן פן ערכי. הציבור הישראלי אינו מוכן ואינו צריך לממן מכיסו מחבלים היוצאים לרצוח אזרחים ישראלים וזכויות סוציאליות לו או לשאריו. מחבל שיוצא להרוג אינו עוד חלק מהחברה בישראל ומהאמנה החברתית".

ח"כ עיסוואי פריג' (מרצ): "אתם ביש עתיד כאילו חייבים להראות שאתם חלופה לראש הממשלה ולכן זולגים ימינה. הפעם הלכתם כמה צעדים רחוק מדי. סל כלים היה מאז ומתמיד, זה הרתיע? זה פגע? במקום שתנסו לחשוב מחוץ לקופסה, אתם מנסים להיות חלק מהמיינסטרים ההולך ומתהווה. למה לעצור פה? אנס לא צריך לשלול לו קצבאות? ומה עם פדופיל? למה להגיב על טעות בעוד טעות?".

ח"כ עבד אל חכים חאג' יחיא (הרשימה המשותפת): "אתם חושבים שמה שלא הולך בכוח ילך ביותר כוח. מה שיפתור את הבעיה זה שלום ופתרון מדיני. לא שמעתי אותך אומר את אותם דברים על ברוך גולדשטיין ועל אלה ששרפו את משפחת דוואבשה. מי שביצע את המעשה או שהוא הרוג או שהוא מאחורי סורג ובריח, במי פוגעים כאן? בילדים שלו. אם הכוונה היא הרתעה, זה לא יעבוד, אם הכוונה היא נקמה, אז תגידו את זה בלי ליפות".
[/hide]
[hide for="logged"]אתר משאבים חסום בחלקו למשתמשים רשומים בלבד.
ניתן להרשם לקבלת כניסה מיידית ומלאה לתכני האתר
[ultimatemember form_id=1276].[/hide]

Be the first to comment

Leave a Reply