איתי ברדה, מנכ"ל הלמן אלדובי גמל ופנסיה: אין שאלה האם רפורמת ברירת המחדל תצליח, אלא רק עד כמה היא תהיה דרמטית

ברדה: כל מי שרוצה לעשות מהלכי גיוס משמעותיים חייב לעבוד עם סוכנים, כך אני מאמין. סוכנים שיש להם את היכולת לשווק את הקרן הזו מקבלים כלי חשוב

איתי ברדה, מנכ"ל חברת הפנסיה והגמל של הלמן אלדובי

"סוכני ביטוח שקיבלו מאתנו את האפשרות לשווק את קרן פנסיית ברירת מחדל – מקבלים כלי חשוב לארגז הכלים שלהם", כך סבור איתי ברדה, מנכ"ל חברת הפנסיה והגמל של בית ההשקעות הלמן אלדובי. קרנות הפנסיה של הלמן אלדובי, ומיטב דש נבחרו לפני כחצי שנה להוביל את אחת הרפורמות החשובות והמשמעותיות שנעשו בשנים האחרונות בתחום הפנסיה. כל אחת משתי הקרנות שנבחרו יכולה לשמש כקרן ברירת מחדל עבור המעסיקים, אולם בתחום אחד בחרו שתי החברות לפעול באופן שונה: מיטב דש בחרה שלא לתגמל סוכני ביטוח והלמן אלדובי בחרה לשווק בעזרתם וגם לתגמל אותם.

ברדה מתייחס לריכוזיות הגדולה בעולם הפנסיה ואומר: "הריכוזיות הגדולה שיש היום בשוק הפנסיה לא יכולה להימשך, והכשל הזה יתוקן. אין שאלה האם רפורמת ברירת המחדל תצליח,  אלא רק עד כמה היא תהיה דרמטית". [hide for="!logged"]

• מה תמונת המצב מבחינתכם בכל הקשור לרפורמה?
ברדה: אנחנו מרוצים מאוד מקצב ההתקדמות, ומרגישים מגמת הצטרפות שהולכת ומתגברת בכל הגורמים הקשורים בנושא, ובעיקר בקרב המעסיקים. כמות המעסיקים שפונים הולכת וגדלה, וזה מעיד על כך שיש הרבה מעסיקים שטרם מכירים את החוק ואת החובות החדשים החלים עליהם. ככל שיותר מעסיקים מתוודעים לרפורמה ולחובות שהוטלו עליהם, כך יותר עמיתים מצטרפים.

 • אתם החלטתם לעבוד עם סוכני ביטוח גם בקרן ברירת המחדל.
ברדה: אכן, כל מי שרוצה לעשות מהלכי גיוס משמעותיים חייב לעבוד עם סוכנים. כך אני מאמין. הסוכנים מוסיפים את הערך הגבוה ביותר בשרשרת הערך בענף ועל כן גם בזכייה שלנו אנחנו פועלים עם הסוכנים ומפיצים בעזרתם את הבשורה לכל המעסיקים והעמיתים.

בהתחלה הייתה התנגדות, אבל כעת יש הפנמה והבנה שהרגולטור שינה את הכללים ופנסיית ברירת מחדל זו עובדה שיצרה מציאות חדשה בפנסיה. בעקבות כך אנחנו מקבלים המון פניות ממנהלי הסדרים, סוכנויות וסוכנים שמעוניינים לקבל מאתנו את האופציה לשווק את קרן ברירת המחדל וההצטרפויות רק הולכות וגדלות. יש הבנה שמי שינסה להתנגד לזה רק יפסיד לקוחות.

בנוסף לסוכנים שאנחנו עובדים איתם, אנחנו מקבלים המון פניות מיועצים שמפנים ומחברים אותנו למעסיקים. הפעילות מתעצמת מיום ליום, זה פשוט מדהים.

• כיצד הרפורמה השפיעה על התגמול לסוכנים?
ברדה: ברור שהתגמול הוא לא כמו שהיה בעבר, עם זאת, במודל שלנו הם מרוויחים בשורה התחתונה יותר וזה מה שחשוב לסוכן. בנוסף יש גם ערכים מוספים אחרים שהם ערך חשוב לסוכן. סוכנים שיש להם את היכולת לשווק את הקרן הזו מקבלים כלי חשוב. סוכן הביטוח יודע לייצר את הפתרונות ללקוח. הסוכנים שעובדים אתנו שותפים למציאות החדשה ואני רואה בהם את הסוכנים שיצלחו כל שינוי בענף לאורך שנים.

 (הראיון המלא יפורסם במהדורה מיוחדת)

[/hide]
[hide for="logged"]


אתר משאבים חסום בחלקו למשתמשים רשומים בלבד.
ניתן להרשם לקבלת כניסה מיידית ומלאה לתכני האתר
[ultimatemember form_id=1276].[/hide]

 

Be the first to comment

Leave a Reply