בעוד 5 ימים: שביתת אגד יוצאת לדרך; האוצר: במקום לשפר את רמת השירות החברה בוחרת להשבית את הפעילות

כל קווי החברה ברחבי הארץ יפסיקו את פעילותם ביום ג'. הרקע למחלוקת: סחבת שנוקטים שרי התחבורה והאוצר במו"מ מול הנהלת אגד על הסכם סובסידיה חדש, ומבוי סתום בחתימה על הסכם קיבוצי בחברה. אגד: אנו מקיימים הידברות עקרה עם משרדי התחבורה והאוצר למעלה משנה וחצי. גרירת הרגליים נמשכת גם לאחר שאגד הניח על שולחנם של המשרדים תכנית עסקית היסטורית, מפורטת ומהפכנית. האוצר: על אף שטרם הושגו הסכמות ועל מנת שלא לפגוע בשירות התחבורה הסדיר, הגדילה המדינה את התשלומים שהעבירה לאגד בלמעלה מ-100 מיליון שקל. הטענות אודות פגיעה בשכר הנהגים משוללות כל יסוד

עובדי אגד בהפגנה. צילום: דובר ההסתדרות

ביום ג' הקרוב, ה-21 במרץ, יפוג האולטימטום שהציב יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לפתרון המשבר באגד והיום (ה׳) הוא הורה להיערך לקראת השבתה כללית של קווי אגד ברחבי הארץ, החל מיום שלישי. הרקע להשבתה, על פי הודעת ההסתדרות, "נעוץ בסחבת שנוקטים משרד התחבורה ומשרד האוצר במשא ומתן מול הנהלת אגד בנושא הסובסידיה, תוך יצירת מבוי סתום – דבר המונע חתימת הסכם קיבוצי בחברה. גרירת הרגליים בסוגיית הסכם התשומות החדש, הביאה לפגיעה משמעותית בשכר העידוד של הנהגים בדגש על תנאי הנהגים המשתייכים הן לדור א' והן לדור ב'".
[hide for="!logged"]
ניסנקורן, שהתריע בפני משרדי הממשלה כבר לפני כחודש על מועד ההשבתה הצפוי, אמר היום: "השביתה היא לא המטרה, היא האמצעי. תקופה ארוכה שההסתדרות ונהגי אגד עשו את הכול על מנת להימנע מצעדים דרמטיים, אך המדינה ניצלה את הזמן הזה על מנת לדחות את הבלתי נמנע. בשעה שכל ענף ההיסעים בישראל ניצב על פי התהום, המדינה ממשיכה להפקיר את האינטרס הציבורי ולצפצף לא רק על אלפי נהגי אגד אלא על ציבור של מיליון וחצי נוסעים".

ניסנקורן הוסיף: "יש פגיעה מכוונת בהעברת הכספים לאגד, אך אנו לא ניתן להתנהלות בלתי אחראית להכריע את גורלם של העובדים. המשבר החמור, כמו גם האמצעים להביא אותו לפתרון, נמצאים בידי שר התחבורה ושר האוצר וכולי תקווה שהם יירתמו לנושא על מנת לתקן את העוול שנוצר".

שביתת אזהרה התקיימה ב-4 בינואר השנה ובה הושבתו כל קווי האוטובוס של אגד באזור הבירה למשך יום אחד.

בתגובה להודעת ההסתדרות אמר דובר אגד, רון רטנר: "אנו מצרים על כוונת ההסתדרות להשבית את שירותי אגד ואולם, אגד מקיים הידברות עקרה עם משרדי התחבורה והאוצר זה למעלה משנה וחצי. גרירת הרגליים נמשכת גם לאחר שאגד הניח על שולחנם של המשרדים תכנית עסקית היסטורית, מפורטת ומהפכנית. לצערנו, עד היום לא נרשמה התקדמות במו"מ. אגד פועל על מנת לצמצם את נזקי ההשבתה עליה הכריזה ההסתדרות.  הנהלת אגד תפעל לגייס נהגים מקרב חבריה על מנת למלא את מצבת הנהגים עד כמה שרק ניתן ותעשה את שביכולתה למזער את נזקי השביתה.

תגובת האוצר: "בין המדינה לאגד מתקיים מו"מ למעלה משנה על הסכם סובסידיה, במהלך השבוע האחרון התקיימה ישיבה נוספת בין הצדדים. על אף שטרם הושגו הסכמות ועל מנת שלא לפגוע בשירות התחבורה הסדיר, הגדילה המדינה את התשלומים שהעבירה לאגד בלמעלה מ-100 מיליון שקל. למרות שהמדינה הקדימה את תשלום המקדמות לחברה, השירות שניתן, במיוחד בירושלים על ידי אגד, לא עלה בקנה אחד עם מחויבות החברה. צר לנו שבמקום לשפר את רמת השירות לאזרחים החברה בוחרת להשבית את הפעילות באזור זה על חשבון הציבור.

"הטענות אודות פגיעה בשכר הנהגים משוללות כל יסוד, מאחר שרק לפני שנה יזמו המשרדים בעצמם העלאה גורפת של שכר הנהגים בכ-20%, ואף הבטיחו את זכויות נהגי אגד בנושא זה אל מול הנהלת החברה, לרבות העברת עשרות מיליוני שקלים לחברה לנושא לפני שלושה חודשים בלבד. משרדי האוצר והתחבורה פועלים לחתימת הסכם חדש מול אגד, שיבטיח לציבור שיפור משמעותי ברמת השירות של אגד על ידי הגברת התחרות והתייעלות של החברה.

"צר לנו שמקום לפעול לשיפור את רמת השירות הירודה של החברה, נוקטת ההסתדרות בצעדים שמטרתם פגיעה באזרחים המסתמכים על שירותי תחבורה הציבורית".
[/hide]
[hide for="logged"]


אתר משאבים חסום בחלקו למשתמשים רשומים בלבד.
ניתן להרשם לקבלת כניסה מיידית ומלאה לתכני האתר
[ultimatemember form_id=1276].[/hide]

Be the first to comment

Leave a Reply