בעקבות תחקיר ערוץ 10: מעסיקה תובעת שתי עובדות לשעבר מיליון שקל בטענה שהשמיצו אותה ופגעו בעסקיה

נגה ניר נאמן. תוכנית התחקירים ברקוד ערוץ 10. תמונה: צילום מסך
נגה ניר נאמן. תוכנית התחקירים ברקוד ערוץ 10. תמונה: צילום מסך

בת שבע מחלוף הבעלים של א.ל.ד סוכנות לביטוח פנסיוני מראשון לציון, הגישה תביעה בסך 1.15 מיליון שקל כנגד שתיים מעובדותיה לשעבר: ליאת אלקיים אשר ודניאלה וקנין. בתביעה שהוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב נטען, כי הנתבעות הועסקו בסוכנות א.ל.ד, מי כסוכנת ביטוח ומי כנציגת מכירות, אולם העסקתן הסתיימה על רקע התנהלות פסולה ומבישה מצדן. על פי התביעה, מפאת איבה אישית בלתי מוסברת שפיתחו כלפי התובעת, פתחו השתיים במסע נקמה שתכליתו להרוס את הסוכנות ואת התובעת, והכול באופן שפל ואכזרי, תוך רמיסה מוחלטת של החוק ושל כל אמת מידה מוסרית.

בתביעה נטען, כי ממועד סיום העסקתן (ואף לפני כן) החלו הנתבעות לפנות ללקוחות הסוכנות, עמם הן התקשרו במסגרת עבודתן בסוכנות, ולהציג מצגים שקריים במטרה להעבירם לסוכנות מתחרה בה החלו לעבוד, תוך הפרה חמורה של הסכמי העבודה שלהן.

לדברי התובעת, הנתבעות השמיצו והכפישו אותה ואת הסוכנות, השחירו פניהן ושפכו דמן, תוך העללת מעשים שלא היו ולא נבראו, לרבות בפני עובדות הסוכנות ולקוחותיה. בתביעה נטען כי הנתבעות גנבו או צילמו או שיכפלו מסמכים פרטיים ממשרדה של התובעת, והכול על מנת לעשות שימוש במידע או במסמכים- בין אם על ידי העברתו לסוכנות המתחרה בה החלו לעבוד ובין אם לצדדים שלישיים, וכי מעשיהן הסבו פגיעה עצומה ובלתי הפיכה לתובעת, עסקיה ולשמה הטוב.

סוכנות א.ל.ד. תמונה: צילום מסך ערוץ 10
סוכנות א.ל.ד. תמונה: צילום מסך ערוץ 10

עוד נאמר בתביעה, כי הנתבעות אף פנו במסגרת מסע הנקמה הבלתי נתפס לתחקירני תכנית הצרכנות “ברקוד” של נגה ניר נאמן המשודרת במסגרת חדשות ערוץ 10, והציגו עצמן בפנים מטושטשות וקול מעוות כמי שהועסקו בסוכנות ונחשפו כביכול למעשים “חמורים” בניגוד לדין. הכול תוך עשיית תרמית ושקר מפגיע ושימוש במידע או מסמכים שהגיעו לידיהן באופן פסול והצגתם באופן מסולף ושקרי במנותק מההקשר.

לדברי התובעת, כתבת התחקיר אשר הובילו הנתבעות במסגרת פינת הצרכנות בחדשות ערוץ 10 הציגו אותה ואת הסוכנות שבבעלותה כמי שמבצעות עבירות של הונאה, עושק וגזל מלקוחות. בתביעה נטען, כי במסגרת כתבת התחקיר האמורה הוצגה סוכנות א.ל.ד כבית עסק מחתרתי העוסק בהונאת הלקוחות, והתובעת עצמה, שהוצגה בשמה ובתמונתה, תוארה כאחרונת הנוכלות, תוך שיוחסו לה מעשי רמייה והונאה של לקוחות.

בתביעה נטען, כי בנוסף למעשי הנבלה שביצעו הנתבעות, הן פנו למשטרת ישראל בלוויית תחקירני התכנית ברקוד, כאשר פנייתן מתועדת ומצולמת, והגישו תלונה על “הונאה” כביכול כנגד התובעת והסוכנות שבבעלותה.

התובעת מציינת, כי בעקבות שידור הכתבה בערוץ 10 פנתה אליה קבוצת ביטוח אשר לה היא העניקה שירותים ביטוחיים, והודיעה לה על ביטול ההתקשרות ביניהן. בנוסף, חברות הסולקות כרטיסי אשראי של לקוחות הסוכנות עבור חברות ביטוח ביטלו את הרשאות הסוכנות לסליקת כרטיסי אשראי.

לדברי התובעת, ביטולי פוליסות ועזיבה של מבוטחים נעשים על בסיס קבוע ורק ימים יגידו מה יהיה שיעור ההפסדים הנובע מכך, וכי אין זה מן הנמנע כי השלכות מעשי הנתבעות יביאו בהמשך לחיסול עסקיה.

בנוסף לסעד הכספי מתבקש בית המשפט להורות על מתן צו מניעה קבוע, המורה לנתבעות שלא לגלות או לעשות שימוש או להעביר לכל צד שלישי את המידע או המסמכים שהגיעו לידיהן בדרך כלשהי במהלך עבודתן בסוכנות א.ל.ד.

מהנתבעות נמסר למערכת כי “אין המדובר במסע נקמה והדברים נבדקים ע”י הגורמים המוסמכים לכך על פי דין. אנו מיוצגות ע”י עו”ד יפעת גבאי ותגובה סדורה ומפורטת לטענות הגב’ בת שבע מחלוף ימסרו במסגרת ההליכים המשפטיים המתנהלים בין הצדדים”.

עורך דינה של התובעת טען בשיחה עם המערכת, כי מדובר בתביעה מקיפה וכוללת, הנתמכת בראיות מבוססות ביותר. לדבריו, אתמול (ב’) התקבל צו מניעה זמני, המורה לנתבעות שלא לעשות שימוש במידע ובמסמכים ברשותן, שהגיעו לידיהן בדרך כלשהי במהלך עבודתן בסוכנות, ולא להעבירם לכל צד שלישי.

 

Be the first to comment