ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בחברת קצא”א

הרקע לסכסוך הוא הפקיעה הצפויה, בסוף מרץ, של חוק הזיכיון מכוחו פועלת קצא"א. יו"ר ההסתדרות במרחב אשקלון, רמי גואטה: כלל הגורמים האחראים אינם פועלים על מנת להסדיר את הנושא החשוב ביותר לתפקוד החברה, ומפקירים לחלוטין את ההון האנושי שלה

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בחברת קצא"א
ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בחברת קצא"א

ההסתדרות במרחב אשקלון בראשות היו”ר רמי גואטה, הכריזה על סכסוך עבודה בחברת קצא”א (קו צינור אילת-אשקלון), החל על כ-350 עובדים בחברה.

הרקע לסכסוך הפקיעה הצפויה בסוף מרץ של חוק הזיכיון מכוחו פועלת חברת קצא”א. למרות ישיבות שנערכו בנושא ונכונותה של ההסתדרות להידברות, טרם הגיעו הצדדים להסכמות בנושא שמירה על זכויות העובדים לאחר השינוי שעתידה החברה לעבור.

ההסתדרות קוראת להנהלת קצא”א ולנציגי האוצר לשוב לשולחן הדיונים ולנהל מו”מ כן וענייני להסדרת תנאי עבודתם של עובדי החברה בתקופה שלאחר פקיעת תוקף הזיכיון.

“כלל הגורמים האחראים אינם פועלים על מנת להסדיר את הנושא החשוב ביותר לתפקוד החברה ומפקירים לחלוטין את ההון האנושי שלה. עובדיה המסורים של קצא”א מבצעים את מלאכתם בצורה מקצועית ויעילה ואין סיבה ששינויים במבנה החברה יפגעו אנושות בתנאי העסקתם. ההסתדרות לא תהסס לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותה, עד לכדי השבתה מלאה של החברה, כל עוד עתידם של עובדי קצא”א לוט בערפל”, כך לדברי גואטה.

הרצל עמיקם משמש כיו”ר ועד עובדי קצא”א. ועד העובדים מלווה על ידי יו”ר המרחב גואטה, יו”ר איגוד עובדי האנרגיה בהסתדרות דוד גלנוס ומזכיר האיגוד המקצועי ממרחב אשקלון עו”ד אלרואי צמח.

 

 

Be the first to comment