ההסתדרות הלאומית הכריזה בתחילת השבוע סכסוך עבודה קיבוצי בחברת דלק מנטה קמעונאות

לטענת ההסתדרות הלאומית, הנהלת החברה מסרבת להתחייב כי לא תעקוב אחר מנהלי התחנות של החברה באמצעות טלפונים ניידים אותם תספק לעובדים

תחנת דלק מנטה קפה ג'ו
תחנת דלק מנטה קפה ג'ו

ההסתדרות הלאומית הכריזה בתחילת השבוע סכסוך עבודה קיבוצי בחברת דלק מנטה קמעונאות דרכים בע”מ ובתוך 14 ימים עלולה לפרוץ שביתה בתחנות החברה ברחבי הארץ. העילה לסכסוך היא הפרות חד צדדיות של ההסכם הקיבוצי עליו חתמו הצדדים לפני כשנה.

בהסתדרות הלאומית מציינים, כי הנהלת “דלק” החליטה באופן חד צדדי לפגוע בתשלום תעריפים שונים המופיעים בהסכם הקיבוצי עד למצב של פגיעה אפשרית בשכר העובדים בסך של מאות שקלים בחודש לכל עובד. עיקר ההפחתה מתייחסת לתשלום תעריפי לילה.

בנוסף מתברר כי בימים האחרונים מסרבת הנהלת החברה להתחייב כי לא תעקוב אחר מנהלי התחנות של החברה באמצעות טלפונים ניידים אותם היא מבקשת לספק לעובדים. בשיחות עם הנהלת החברה ביקשה ההסתדרות הלאומית התחייבות מפורשת מצד ההנהלה כי הטלפונים הניידים החדשים שיסופקו לעובדים לא ישמשו למעקב אחר העובדים וכן התחייבות כי בעתיד לא תרכוש החברה כל תוכנה המאפשרת מעקב שכזה אחר העובדים.

“לצערנו הרב למרות משא ומתן המתנהל בחודשיים האחרונים חברת דלק בחרה לנקוט בצעדים חד צדדיים, לפגוע בשכר העובדים, לא לקיים התחייבויות חתומות ולהלך איימים על העובדים. מדובר בעיקר בפגיעה בשכרם של עובדי הלילה בתחנות הדלק שרובם חיילים משוחררים שנאלצים להתמודד עם סכנות הלילה, מעשי שוד ואלימות וכעת חווים אלימות מצד ההנהלה שלהם. ההסתדרות הלאומית לא תוכל להמשיך את ההתנהלות הזאת ואנו קוראים להנהלת דלק להתעשת ולכבד את שהתחייבו וחתמו עליו ובעיקר את העובדים שלהם.

את תגובת דלק מנטה לא היה ניתן להשיג.

Be the first to comment