ההסתדרות פנתה לבית המשפט: דורשת להקפיא הליכי פיטורים בטבע מדיקל אשדוד

המאבק בקיצוצים בטבע נמשך. בבקשה נטען כי במשך כל התקופה שהחלה בסגירת מפעלי טבע האחרים ועד להודעה על סגירת המפעל באשדוד, שידרה טבע לעובדים במפעל באשדוד כי סגירת המפעל אינה עומדת על הפרק, וכי עתידם אינו נתון בסכנה

הפגנות מטה טבע בפתח תקווה. מקור: הסתדרות
הפגנות מטה טבע בפתח תקווה. מקור: דוברות הסתדרות

ההסתדרות מבקשת מבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע להורות לחברת טבע לבטל את הודעתה בדבר סגירת מפעל טבע מדיקל באשדוד, ולהורות לה לקיים משא ומתן עם רוכשים פוטנציאליים המעוניינים ברכישת המפעל. עוד מתבקש בית הדין להורות לטבע להקפיא את הליכי הפיטורים של עשרות מעובדי המפעל המתוכננים כבר בחודש יוני.

לדברי ההסתדרות נודע לה ולנציגות העובדים כי ישנם רוכשים המעוניינים ברכישת המפעל, ואולם טבע שמה לה למטרה ברורה לחסל את מפעל התעשיה הציוני שטווה במו ידיו מייסדה אלי הורוביץ, וחרף הצהרותיה שלא לסגור את המפעל אלא לפעול למכירתו, לא ניהלה טבע משא ומתן עם אותם רוכשים פוטנציאליים, טרם הודעתה על סגירת המפעל.

בבקשה נטען כי במשך כל התקופה שהחלה בסגירת מפעלי טבע האחרים ועד להודעה על סגירת המפעל באשדוד, שידרה טבע לעובדים במפעל באשדוד כי סגירת המפעל אינה עומדת על הפרק, וכי עתידם אינו נתון בסכנה. ואולם בדיעבד התחוור לנציגות העובדים כי הנהלת טבע נקטה במדיניות”הרדמה” כלפיה כאשר בכל פעם מסרה כי אין התקדמות וכי אין חשש למפעל באשדוד והוא יעמוד למכירה. ואולם הנהלת טבע הוליכה אותה שולל ומוטלת בספק רצינות כוונותיה למצוא פתרון אמתי ובתום לב לעובדי המפעל באשדוד, ובשל כך מתבקש בית הדין לבטל את הליכי הפיטורים המתוכננים לחודש יוני הקרוב, ולחייב את טבע לפעול בתום לב למציאת רוכש למפעל כפי שהתחייבה.

לדברי ההסתדרות באמצעות עוה”ד אלעד מורג וגלי שטיינברג טבע מי שנהנתה מתמיכת המדינה ומהטבות מס מפליגות לאורך השנים, סבה על עקביה וגמלה לעובדים, להסתדרות, לממשלה, ולחברה הישראלית כולה רעה תחת טובה.

מצד המדינה נטען בבקשה לא באה לאורך כל הדרך כל הודעה ואף כל הסתיגות מהמהלך של טבע, לא הובעה כל דאגה לגורל העובדים, ולא ניתן כל מסר שלפיו המדינה, הלקוח המרכזי של המפעל וזכות קיומה, לא תסכין עם מצב שבו המפעל מחוסל ונמכרת למדינה תוצרת חוץ, תחת מוצרים המיוצרים בארץ.

Be the first to comment