המאמצים להגדיל את שיעור הנשים בהייטק: חברות Web Summit ו-Booking.com יערכו תוכנית חונכות בירידי הטכנולוגיה המובילים

Booking.com Women in Tech Mentor Program at Web Summit
Booking.com Women in Tech Mentor Program at Web Summit

תוכנית חונכות ונטוורקינג המוקדשת לנשים בטכנולוגיה תערך באירוע Collision שיערך בניו אורלינס בין 30 באפריל ועד 3 במאי השנה. מבצעות התוכנית הן חברת Web Summit ו-Booking.com. שיתוף הפעולה הבלעדי בין שתי החברות הוא המשך של מאמצי Booking.com ו-Web Summit להתמודד עם הייצוג הנמוך של נשים בטכנולוגיה, באמצעות יצירת יותר הזדמנויות עבור נשים להתחיל קריירה בתחום, לקדם אותה ולשגשג בה. החברות ייזמו תוכנית גם באירוע RISE.

כנס Collision הוא אחד האירועים המובילים בתחום הטכנולוגיה בארה”ב, ומגיעים אליו מנכ”לים של סטארט-אפים בצמיחה מהירה ושל חברות מרשימת פורצ’ן 500, יחד עם אנשי השקעות מובילים וגופי תקשורת. מנכ”לית Booking.com, גיליאן טאנס, תשתתף גם היא בפאנל בנושא “קיימות בעסקים גדולים”, שם היא תחלוק מתובנותיה על תפקידן של חברות גדולות בקידום נושא הקיימות הגלובלית וסוגיות אתיות.

כנס Web Summit לשנת 2018 יתקיים בליסבון, פורטוגל, בתאריכים 5-8 בנובמבר, ויהיה מוקד שיתוף הפעולה הגלובלי. הוא יכלול ‘תוכנית חונכות של Women in tech‘ במתכונת מורחבת, בעקבות ההצלחה של היוזמה הראשונית באירוע של שנה שעברה. תוכנית החונכות לנשים בכנס Web Summit 2017, משך כמעט 200 משתתפים ומשתתפות, עם 60 חונכים וחונכות בתפקידי מפתח מרחבי עולם הטכנולוגיה, ביניהם גם גיליאן טאנס ומנהלים ומנהלות אחרים מ-Booking.com. כנס RISE לשנת 2018, אשר יתקיים בתאריכים 9-12 ביולי בהונג קונג, הוא כנס הטכנולוגיה הגדול ביותר באסיה. האירוע מושך יותר מ-15 אלף משתתפים המגיעים מיותר מ-100 מדינות בכל שנה. חברת .Booking.com תארח בנוסף את אירוע הנטוורקינג של Women in Tech.

“אנו נרגשים לשתף פעולה עם כנס Web Summit שוב השנה, כדי לנצל את הדרישה המשמעותית וההתעניינות שראינו ב-2017 ולהמשיך במאמצינו לקדם גיוון מגדרי בתחום הטכנולוגיה ברמה הגלובלית. נתונים עדכניים מראים ש-90% מנשות העולם שעובדות בטכנולוגיה חוו אפליה על רקע מגדרי במקום עבודתן, תופעה אשר יחד עם המחסור בחונכות (48%) ובמודלים נשיים לחיקוי (42%), הם שלושת המכשולים המונעים מנשים לבחור בקידום הקריירה שלהן בטכנולוגיה”, טוענת טאנס.

“אנו מרחיבים את שיתוף הפעולה שלנו עם Web Summit באירועים מרכזיים באירופה, צפון אמריקה ואסיה כדי ליצור המשכיות לשיח על גיוון מגדרי וכדי לתמוך בנשים באמצעות חונכות והצגת הזדמנויות נוספות לשיתוף פעולה, יצירת קשרים ושיתוף חוויות. שותפות גלובלית זו תספק לנו פלטפורמה נוספת להיאבק באי שוויון מגדרי ופערים בסביבת עבודה טכנולוגית המאופיינת בדומיננטיות גברית, ולעודד יותר נשים מכל העולם להפוך מודל לחיקוי עבור נשים אחרות”.

פאדי קוסגרייב, מנכ”ל ואחד ממייסדי Web Summit אומר: “כנס Web Summit מקיים את אירועי הטכנולוגיה החשובים ביותר בעולם כיום ואנו מחויבים ליצור שינוי חיובי בתעשייה. השקנו את יוזמת הנשים בטכנולוגיה שלנו לפני שלוש שנים כדי להגדיל את מספר הנשים שמשתתפות באירועים שלנו בכל העולם. התוצאה של מחויבות זו ליצירת שינוי היא יחס השתתפות של 42% נשים ו-58% גברים בשנתיים האחרונות.

“אנו שמחים לשתף פעולה שוב עם Booking.com כדי לקדם את הנושא החשוב הזה ולספק פלטפורמה ליצירת מודעות בתעשיית הטכנולוגיה העולמית. השותפות עם Booking.com תעזור לנו להעניק הזדמנויות נוספות לנשים כישרוניות מעולם הטכנולוגיה אשר מגיעות לאירועים שלנו כדי ליצור קשרים וללמוד מכמה מהנשים היזמיות המצליחות ביותר בתחום הטכנולוגיה כיום”.

WEB SUMMIT
WEB SUMMIT

 

 

Be the first to comment