המפרק של עמותת פא”י על האשמות בפיטורים ללא שימוע: עלינו לפעול מהר ובצורה פרקטית

על פי המפרק עו"ד שאול קוטלר: עלינו לפעול מהר כדי לנהל עסק עם 120 עובדים. אנחנו עושים מה שצריך כדי לייצב את מצבה של האגודה שהתנהלה בצורה בלתי תקינה. צריך להיות ריאלי בכמות הדרישות ויכולת ההתנהלות שלנו בחברה

המנוח הוחתם על ערש דווי. צילום אילוסטרציה
המנוח הוחתם על ערש דווי. צילום אילוסטרציה
עו"ד שאול קוטלר
עו”ד שאול קוטלר

המפקרים של עמותת פא”י הואשמו בפיטורים ללא שימוע של עובדי העמותה. על פי אדם שעבד במקום, יום לאחר מינוי צמד המפרקים, עורכי הדין שאול קוטלר ובניהו לאבל נציג מטעם מסר מכתב לפיטורים. בראיון לאתר פוליסה, מסר שאול קוטלר כי הם יגיבו על האשמות בבית משפט ועל כך שהפיטורים בוצעו בצורה הפרקטית ביותר.

על פי קוטלר: “עלינו לפעול מהר כדי לנהל עסק עם 120 עובדים. צריך להיות ריאלי בכמות הדרישות ויכולת ההתנהלות שלנו בחברה. אנחנו עושים מה שצריך כדי לייצב את מצבה של האגודה שהתנהלה בצורה בלתי תקינה. יש דוח חמור שמציג הוצאות גבוהות מאוד של ההנהלה ואנחנו מטפלים בכך. אנחנו לא צריכים להעסיק את כל הדירקטורים ופיטרנו את חלקם כדי לחסוך בעלויות”.

ביולי האחרון הורה בית המשפט המחוזי בלוד, ברשות השופטת עירית וינברג נוטוביץ’, על מינוי שני מפרקים זמניים לאגודה, תמורת שכר טרחה חודשי קבוע. זאת, מאחר שפא”י בעלת נכסים רבים וחשבונות בנק עם עשרות מיליוני שקלים ונטולת חובות.

המפרקים של עמותת פא”י ביקשו את אישור בית המשפט לרכוש ממנורה מבטחים פוליסת ביטוח אחריות דירקטורים ונושאי משרה (D&O). פוליסת ה-D&O שביקשו צמד המפרקים לרכוש היא בעלת כיסוי של שלושה מיליון דולר, לצד פוליסה חדשה שתכסה אותם בפעילות התאגידית בחברות בהן הם משמשים דירקטורים. מנורה מבטחים, כך נמסר, הסכימה לכסות את המפרקים בפוליסה שגובהה עד מיליון דולר בלבד. את שאר הכיסוי הם ינסו לרכוש דרך חברת ביטוח מחו”ל.

צו פירוק זמני לאגודה ניתן לא מתוך הכוונה לפרק את החברה אלא כדי לבצע בה תהליכי הבראה. על פי עו”ד קוטלר: “לאגודה יש מניות רבות של חברות שונות והיא ממנה חברי ועד בחברות אלו. יודגש שלמרות שפאי מחזיקה או מחזיקה חלקית בחברות אלו – להן אין צו פירוק זמני. במסגרת תפקידנו כמפרקים אנחנו משמשים גם כדירקטורים באותן חברות ועבודתי נבחנת שם כדירקטור ולא כעו”ד”.

דוגמה לאחד הפרויקטים שעליהם אמונים המפרקים הוא פרויקט בניה של 100 מיליון שקל של חברת שיאון בה הם משמשים כדירקטורים. “בפרויקט הזה אנחנו חותמים על הסכמי המכר, לא כמפרקים, אלא כדירקטורים, ועל פעולות אלו חייב להיות כיסוי ביטוחי. זהו מעשה חסר אחריות לא לרכוש ביטוח בפרויקט המוזכר”, מסביר קוטלר.

נציין כי אין זו הפעם הראשונה שבה מפרקים מבקשים לרכוש פוליסה ביטוח אחריות דירקטורים ונושאי משרה, שתכסה אותם ברמה התאגידית. בתיק חברת בטר פלייס, שגם לה מונה מפרק, בית המשפט אישר למפרקים לרכוש פוליסת D&O מתוך הכרה כי המפרקים ישמשו כדירקטורים בחברה שרוב פעילותה היא בדלאוור, ארה”ב.

 

 

במנורה מבטחים בחרו לא להתייחס.

Be the first to comment