הסרט דרייבר: להציץ אל העולם החרדי על צדדיו הפחות מוכרים

דרייבר עוקב אחר סיפורו של נחמן רוזומני - הוא "דרייבר" חרדי שמתפרנס מהסעת שנוררים בין כתובות של נדבנים ידועי-שם. הדיל ברור: נחמן מביא את האינפורמציה, השנורר מביא את סיפורו קורע הלב, ובסוף הלילה הם חולקים בפדיון

משה פולקנפליק בסרט דרייבר. צילום: אתיאל ציון באדיבות סרטי יונייטד קינג
משה פולקנפליק בסרט דרייבר. צילום: אתיאל ציון באדיבות סרטי יונייטד קינג

ב-21 ביוני יצא לאקרנים הסרט דרייבר סרטו של הבמאי והכותב יהונתן אינדורסקי –יוצר הסדרה זוכת פרס האקדמיה שטיסל. 

בסרט משתתפים משה פולקנפליק, מנואל אלקסלסי ורדי בת ה-11, מאור שוויצר, אבי דנגור, אושר מימון, בועז קונפורטי, יעקב זדה דניאל ונווה צור. בנוסף, גויסו לתפקידי אורח רבקה מיכאלי, דב גליקמן, דב נבון, רות גלר ויעל אבקסיס.

דרייבר עוקב אחר סיפורו של נחמן רוזומני – הוא “דרייבר” חרדי שמתפרנס מהסעת שנוררים בין כתובות של נדבנים ידועי-שם. הדיל ברור: נחמן מביא את האינפורמציה, השנורר מביא את סיפורו קורע הלב, ובסוף הלילה הם חולקים בפדיון. לאחר שאשתו נעלמה בפתאומיות, נאלץ נחמן להתמודד לבדו עם גידולה של חני, בתו בת התשע. מתוך השבר עולה דמותה של דאון-טאון בני-ברק, סואנת, יקרה ואבודה, שהאנשים בשוליה מחפשים רגע אחד של נחמה שיספיק בדיוק.

הסרט דרייבר מתבסס על סרטו הקצר של אינדורסקי מלימודיו, הנושא את אותו שם. סרט זה הוצג בפסטיבל הקולנוע בירושלים ונבחר ב-2011 לסרט המצטיין בבית הספר לקולנוע וטלוויזיה סם שפיגל. הסרט מאפשר להכיר את העולם החרדי על צדדיו הפחות מוכרים.

בתמונה: מנואל אלקסלסי ורדי בסרט דרייבר. צילום: אתיאל ציון באדיבות סרטי יונייטד קינג 

Be the first to comment