הפניקס נתבעת לפצות עובדת בטענה לפיטורים בחוסר תום לב

התובעת זומנה לשימוע לקראת פיטורים לאחר שנאלצה, לטענתה, לסרב לדרישת המנהל שלה לבצע עבודה של עובד אחר במקביל לעבודתה הרגילה, ללא תמורה נאותה. לדבריה, הפניקס חזרה בה מהחלטתה לפטרה, אך כאשר סירבה להצעת החברה לנייד אותה לתפקיד אחר, תוך שינוי תנאי העסקתה, הודיעה לה החברה בשנית על פיטוריה

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. צילום: נעמן פרנקל
בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, צילום: פוליסה

חברת הפניקס נתבעת בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב לפצות בסכום של 40 אלף שקל עובדת שהועסקה על ידה בתפקידים של נציגת שירות, רכזת משכנתאות ומפיקת פוליסות ביטוח, בטענה לפיטורים בחוסר תום לב.

לדברי התובעת, באחד הימים התבקשה על ידי מנהל צוות ההפקות ומנהלה הישיר לקחת על אחריותה תפקיד של עובד אחר ממחלקת שירות הלקוחות אשר עזב, ולבצע את המשימות הנגזרות מתפקידו למשך חודשיים. מהות התפקיד היא מתן מענה לשיחות מלקוחות הפניקס. זאת, במקביל לעבודתה בתפקידה הנוכחי. התובעת מציינת, כי משמעות הדברים הייתה שעומס העבודה המוטל עליה צפוי להיות מוכפל כאשר תשמש בפועל בשני התפקידים.

לדבריה, על אף העומס הצפוי היא לא סירבה לדרישת מנהלה, אולם ביקשה כי לתקופה זו היא תתוגמל בהתאם למדד התגמולים המקובל שמקבל נציג השירות אצל החברה, וכפי שקיבל העובד אותו היא התבקשה להחליף. אולם, לטענתה, מנהלה סירב לבקשתה והציע לה תלושי קנייה בשווי 400 שקל בלבד לכל התקופה בה תבצע את שני התפקידים במקביל.

בתביעה שהוגשה באמצעות עו”ד גיא רוטנברג נאמר, כי התובעת, המפרנסת לבדה את שלושת ילדיה לאחר פטירת בעלה לפני שמונה שנים, הבינה כי עומס העבודה הצפוי יהיה בלתי סביר וידרוש ממנה היעדרות ממושכת מביתה ועבודה מאומצת בשעות לא רגילות וזאת, ללא שיפוי הולם, ועל כן היא נאלצה לסרב לדרישת המנהל שלה.

בעקבות זאת זומנה התובעת לשימוע לקראת פיטורים ולאחר מכן קיבלה מכתב פיטורים, אך 48 שעות לאחר מכן הודיעה לה הפניקס כי היא חוזרת בה מהחלטתה לפטר אותה.

על פי התביעה, מאוחר יותר, לאחר שהעובדת סירבה להסכים להצעת החברה לנייד אותה לתפקיד של נציגת שירות לקוחות, תוך שינוי תנאי העסקתה, בין היתר לשכר שעתי של 25 שקל, הודיעה לה הפניקס בשנית על פיטוריה.

בית הדין לעבודה מתבקש לפסוק לתובעת פיצויים בגין פיטורים בחוסר תום לב, בגובה משכורתה הממוצעת במכפלה של תקופת העסקה במשך כ-8 שנים, כלומר 40 אלף שקל.

הפניקס בחרו לא להתייחס.

Be the first to comment