הצוות הזוכה ב-Matrix Hackaton הציג פתרון חדשני המאפשר שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה

ההאקתון, שנערך במשך 12 שעות אל תוך הלילה, נועד לעודד יצירתיות ושיתופי פעולה בקרב עובדי החברה, במטרה לאתר רעיונות טכנולוגיים חדשניים

משתתפי מטריקס האתקון צילום: הדר צדקה חזן

חברת מטריקס העוסקת בביצוע מיזמי אינטגרציה ערכה בשבוע שעבר לעובדיה האקתון  (Matrix Hackaton) ראשון מסוגו על מנת לעודד חדשנות ויצירתיות.

ההאקתון, שנערך במשרדי החברה בהוד השרון נועד לעודד יצירתיות ושיתופי פעולה בקרב עובדי החברה, במטרה לאתר רעיונות טכנולוגיים חדשניים. ההאקתון נערך במשך 12 שעות אל תוך הלילה ולאורך כל הלילה. במהלכו פעלו העובדים בתשעה צוותים שונים על מנת לפתח פתרונות ומוצרים בכל תחום בו חפצו.

צוות מנטורים מקצועי ליווה את עבודת הצוותים במהלך הפרויקט, ובתום 12 השעות הוקצה זמן קצוב לכל צוות להצגת התוצר הסופי שלהם. את הפרויקט המנצח בחרו צוות שופטים שהורכב מאנשי מקצוע, משקיעים וחברי הנהלה. במקום הראשון זכה הצוות של דוד שפיגל, ערן רכבי ושמוליק שוקרי מחטיבת הביטחון של החברה, שפיתחו שלט רחוק בעל כדור מעקב (Track Ball) המאפשר לשלוט בטלפון בזמן נהיגה. הפתרון אשר הציגו, שלדברי השופטים עלה על המתחרים בהיותו חדשני, מקורי, הכרחי ויעיל, זיכה אותם בפרסים מפנקים לבחירתם.

בין הפתרונות הנוספים שהוצגו בפני השופטים נכללו: פתרון לבחירה והתאמת בגדים לעיוורי צבעים, אפליקציה להיכרות דרך חברים משותפים, מוצר המנתח DNA ארגוני ומייצר אוטומטית פרופילים לגיוס, מוצר המתחבר לכל מערכות הארגון ומייצר התראות ועוד. מעבר לחדשנות ויעילות, נמדדו הפתרונות לפי אופן התכנון שלהם וההוצאה אל הפועל תוך בחינת יכולותיהם להתמודד עם אתגרים במהלך ביצוע ולהביא לפתרון בעיה אמיתית תוך מתן ערך מוסף לקהל היעד שלו.

הצוות שזכה במקום הראשון. מימין: שמוליק שוקרי, דוד שפיגל וערן רכבי צילום: הדר צדקה חזן

לדברי שירה רז מייזנר, “זהו האקתון ראשון בישראל שנערך על ידי חברת שירותי טכנולוגיה, שנועד לאפשר לעובדים של מטריקס לעבוד על פיתוח רעיונות מבוססי טכנולוגיה ובדרך זו גם ליהנות וגם לחשוב מחוץ לקופסא על רעיונות חדשניים ופורצי דרך. ייתכן ומתוך ההאקתון הזה גם יצוץ סטארט אפ מצליח או רעיונות שייעלו וישפרו את עבודתם של ארגונים.

אבישג אלבז, מנהלת משאבי האנוש של מטריקס: “מטריקס מקפידה לשמור על עובדיה מעודכנים בחזית הטכנולוגיה ולחשוב ביצירתיות וזוהי דרך נוספת לעשות זאת בצורה ייחודית וחווייתית. אירוע זה היווה גם הזדמנות לקירוב בין העובדים, לאחר שאחד הצוותים שהשתתפו בתחרות הורכב משמונה נציגים מחטיבות שונות שלא הכירו אחד את השנייה קודם לכן”.

Be the first to comment