חברת אס.קיי אול פור יו קיבלה מבית המשפט צו הקפאת הליכים לחודשיים בשל קשיים כלכליים ותזרימיים

תגובת מנכ"לית החברה: אס קיי אול פור יו נתקלה ב"קשיים תזרימיים בעקבות מספר מהלכים אסטרטגיים והחלטות ניהוליות לא מוצלחות. יצוין כי ישנה התעניינות מצד שחקנים רציניים בשוק, ואנו מעריכים כי תתקבל תוצאה טובה עבור כל הנושים של החברה

ייצוגית נגד חברת טויגה: לא כללה את עמלות המכירה
ייצוגית נגד חברת טויגה: לא כללה את עמלות המכירה

בית המשפט המחוזי מרכז הוציא צו הקפאת הליכים לתקופה בת חודשיים לחברת אס.קיי אול פור יו הפועלת בתחום המתנות – אחת משלוש החברות המובילות בשוק המתנות לעובדים. החברה הגישה בקשה בהולה למתן צו הקפאת הליכים במעמד צד אחד לתקופה בת חודשיים. תקופה במהלכה יפעל הנאמן אשר ימונה לה לייצוב מצבה, מכירתה כעסק חי, וגיבוש הסדר נושים.

בבקשה נאמר כי החברה היא בעלת מוניטין רב בתחומה ובין לקוחותיה ניתן למצוא גופים וחברות גדולות רבות כגון: משרדי ממשלה, קופת חולים כללית, בנקים, חברות טבע ובזק, עיריית תל אביב, חברות פנסיה וגמל שונות ועוד. בבקשה נאמר כי חובותיה של החברה נאמדים בסך של כ-6.2 מיליון שקל ( ללא הלוואת בעלים בסך כ-1.6 מיליון שקל) מתוכם חוב של כ-4 מיליון שקל לבנק מזרחי טפחות בעל השעבוד על נכסיה.

לדברי אס.קיי אול פור יו, היא חברה רווחית מבחינה תזרימית, והניצבת בימים אלו בפני מחנק אשראי שמקורו בין היתר בהתרחבות מואצת מדי של פעילותה, מבלי שהיו בידיה מקורות זמינים למימון פעילות בהיקף שכזה. כמו כן, נמסר מהחברה כי היא הקטינה את מספר העובדים מעשרים ושלושה לתשעה כחלק מתהליך התייעלות.

על פי סימה קרקו מנכ”לית החברה, אס קיי אול פור יו נתקלה ב”קשיים תזרימיים בעקבות מספר מהלכים אסטרטגיים והחלטות ניהוליות לא מוצלחות, אך מדובר בחברה חזקה ומובילה בתחום המתנות, חברה אשר עובדת מול ארגוני עובדים והחברות הגדולות במשק”.

לטענת החברה בשל מספר השקעות שלא נחלו הצלחה, וכן בשל התרחבות וגדילה מואצת מדי של פעילותה, היא נקלעה למשבר תזרימי, ונוצר עיכוב בתשלומים לספקים ולעובדים, וקיים קושי ברכישת מלאי חדש הדרש לחברה לצורך הפעלתה.

כמו כן קיים חשש ממשי שמא המחאות אותן מסרה החברה לספקיה בסכום כולל של כ-750 אלף שקל עתידות להיות מחוללות בהעדר כיסוי. לדברי החברה, מתן צו הקפאת הליכים שנועד למנוע כאוס מוחלט בחברה יאפשר השלמת עסקאות עתידיות חתומות, אשר התזרים הצפוי להתקבל עם השלמתם נאמד בסך כולל של כ-5 מיליון שקל.

החברה ציינה כי עיקר פעילותה מרוכזת בתקופת החגים, וכי הפעלתה במהלך תקופה זו באמצעות בעל תפקיד, צפויה להזרים לקופתה סכומים לא מבוטלים. לטענתה היה ולא יינתן צו ההקפאה המבוקש היא תקרוס ככל הנראה באופן שלא ניתן יהיה לשקם אותה.

השופט אילן ש. שילה השתכנע כי יש לאפשר תקופה של הקפאת הליכים כדי לממש את החוזים הקיימים ולבחון היתכנות של מכירת החברה בהקדם האפשרי. השופט הורה לנאמן להפעיל את החברה לצורך המכירות הנוכחיות ולבדוק לאלתר אפשרויות למכירת החברה. השופט קבע כי על הנאמן לפרסם תוך עשרה ימים הצעה למכירת החברה ולהביא בבוא העת את הצעות שיתקבלו אצלו בפני בבית המשפט.

 

לסייום קוז’קארו מציינת כי: “ישנה התעניינות מצד שחקנים רציניים בשוק, ואנו מעריכים כי תתקבל תוצאה טובה עבור כל הנושים של החברה”.

 

 

 

 

Be the first to comment