פז בית זיקוק אשדוד מבקשת סעד נגד נקיטה בצעדים ארגוניים או הפרעה למהלך העבודה

לטענת החברה, כל ניסיונותיה להחזיר את ההסתדרות וועד העובדים למסלול המשא ומתן או התיווך כשלו, וההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה במטרה אחת ברורה - לגרום לבית הזיקוק לנזקים ולפגוע בסדרי העבודה. בבקשה נאמר, כי כל שינוי או שיבוש במהלך העבודה עלול לסכן חיים ולפגוע במשק

בית זיקוק אשדוד (צילום: ליטל ישורון / פיקיויקי)

חברת פז בית זיקוק אשדוד פנתה לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע בבקשה נגד ההסתדרות וועד עובדי בית הזיקוק למתן סעד ארעי נגד נקיטה בצעדים ארגוניים בבית הזיקוק או נגד כל מהלך או פעולה שיש בהם כדי להפריע לפעילות השוטפת של בית הזיקוק המספק יותר מ-40% מתצרוכת האנרגיה של התחבורה והתעשייה במדינה.

לדברי החברה, כל ניסיונותיה להחזיר את ההסתדרות וועד העובדים למסלול המשא ומתן או התיווך כשלו, ולטענתה ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה במטרה אחת ברורה – לנקוט בצעדים ארגוניים נגד החברה, לגרום לבית הזיקוק לנזקים ולפגוע בסדרי העבודה. כל זאת, על אף שהחברה הביעה שוב ושוב בפני ההסתדרות והוועד כי היא נכונה לנהל משא ומתן קיבוצי וכי היא מחויבת להליך התיווך בפני הממונה על יחסי עבודה במשרד הכלכלה. [hide for="!logged"]

לדברי החברה, מההודעות שנשלחו על ידי ועד עובדי בית הזיקוק עולה כי הוא מתכנן "מאבק" בבית הזיקוק. בבקשה נאמר, כי על אף אזהרות והתראות שנשלחו להסתדרות, המדגישות כי כל שינוי או שיבוש במהלך העבודה השוטפת בבית הזיקוק עלול לסכן חיים ואת הסביבה, נראה כי ההסתדרות אינה חוששת מהשלכות אלו ואינה פועלת לרסן את ועד העובדים אשר חי באשליות של כוח ומעדיף זאת על פני היד המושטת אליו להמשך המשא ומתן והדיאלוג.

בבקשה נטען, כי נציגות העובדים "פוצצה" ישיבת תיווך שהתקיימה בין הצדדים בפני הממונה על יחסי עבודה, בלי לאפשר לממונה אפשרות או ניסיון אמיתי לתווך בין הצדדים, ונראה כי נכונות נציגות העובדים להליך התיווך נעשתה למראית עין בלבד.

לדברי חברת פז, בית הזיקוק הוא מפעל המספק שירות מהותי וקריטי לציבור וכל פגיעה ברציפות פעילותו עלולה לגרום נזק משקי ממשי לשירותים חיוניים אחרים כמו תעשייה, תחבורה, בתי חולים, שדות תעופה וכדומה. עוד מציינת החברה, כי העבודה בבית הזיקוק מתבצעת תחת סטנדרטים מחמירים של בטיחות ואיכות הסביבה, וכל שינוי או שיבוש במהלך העבודה השוטפת עלול לייצר מוקדי סכנה רבים בבית הזיקוק כלפי העובדים, הסביבה וצדדים שלישיים.

הדברים, נאמר בבקשה, מקבלים משנה תוקף נוכח העובדה כי החברה מצויה כחודשיים לפני הדממה לקראת שיפוץ תקופתי גדול (הליך הנעשה כל 4.5 שנים לערך) ונקיטה בעיצומים בתקופה קריטית זו, כאשר ברור כי המתקנים נדרשים לשיפוץ, מגדילה ומעצימה את הסכנות השונות.

החברה מאשימה את ההסתדרות בחוסר אחריות למקום העבודה ובאדישות איומה לסכנות החמורות הגלומות בשיבוש סדרי העבודה בבית הזיקוק, ולדבריה העובדה שההסתדרות רואה בסכסוך העבודה ובנקיטה בצעדים ארגוניים מטרה במשא ומתן הקיבוצי ולא אמצעי, וכן סירובה לשוב למסלול של משא ומתן, מלמדים על חוסר תום לבה, בלשון המעטה.

לסיכום נאמר בפנייה לבית הדין באמצעות עו"ד נעמה בביש, כי בנסיבות העניין, כאשר נודע להנהלת החברה כי בכוונת נציגות העובדים לנקוט בצעדים ארגוניים, ונוכח הסכנות הבטיחותיות הסביבתיות והפגיעה הצפויה והבלתי מידתית בחברה, ואם יותר לנציגות העובדים לנקוט בצעדים ארגוניים בבית הזיקוק, מתבקש בת הדין להוציא צו מניעה נגד נקיטה בצעדים ארגוניים בבית הזיקוק ובכלל זאת להימנע מכל מעשה שיש בו הפרעה לפעילות השוטפת של בית הזיקוק.

בסיכום הדיון הצדדים הגיעו לידי הסכמה בבית הדין, לפיה תיעשה פנייה ליו"ר ההסתדרות לקיים פגישה בהשתתפות מנכ"ל קבוצת פז יונה פוגל וצוותי המשא ומתן מתוך תקווה ליצר פריצת דרך במשא ומתן. עוד הוסכם, כי תינתן לחברה התראה של 24 שעות טרם נקיטה בצעדים ארגוניים בבית הזיקוק במהלך השבוע הקרוב. בית הדין ביקש מהצדדים להודיע לו עד ל-7 במרץ השנה האם הגיעו לידי הסכמות.

תגובת ההסתדרות לא התקבלה עד כה.[/hide]
[hide for="logged"]


אתר משאבים חסום בחלקו למשתמשים רשומים בלבד.
ניתן להרשם לקבלת כניסה מיידית ומלאה לתכני האתר
[ultimatemember form_id=1276].[/hide]

Be the first to comment

Leave a Reply