טעות אנוש – אחת הסיבות העיקריות לאירוע סייבר / מאת ישראל גלעד

על פי נתוני הדוח של BakerHostetler, המגזר הנפגע ביותר בהתקפות סייבר הוא הבריאות, אחריו שירותים פיננסיים ולאחר מכן חינוך

עסקים משקיעים מיליוני דולר בטכנולוגיות ותוכנות ייעודיות, כדי להגן על המידע מהתקפות סייבר, אולם הם מחטיאים את המטרה בכך שאינם מזהים את אחד הגורמים העיקרים – הגורם האנושי. טעות אנוש היא הגורם המוביל לפשיעת סייבר, כך עולה מדוח של BakerHostetler בשם .2016 Data Security Incident Response Report

[hide for="!logged"]

על פי נתוני הדוח, המגזר הנפגע ביותר על ידי התקפות סייבר הוא הבריאות (23%) אחריו שירותים פיננסיים (18%) ואחריו החינוך (16%). 63% מהנפגעים הן חברות פרטיות, כש-40% מהן הן בהיקף פעילות של יותר מ-1 מיליארד דולר.

בממוצע, 69 ימים עוברים מרגע התקיפה ועד יום הגילוי ושבעה ימים נוספים חולפים עד לבלימה.

31% מהמקרים נגרמים על ידי תוכנות זדוניות או דיוג (Phishing) או חדירה זדונית. 24% מהמקרים נגרמים באמצעות פעולה של עובדים או עקב טעות של עובדים.

המעסיקים צריכים להיות יותר יצירתיים בכל הקשור לעובדי החברה. בנוסף להוראות של "עשה ואל תעשה", המעסיק צריך לתרגל את העובדים בפועל בתרחישי התקפת סייבר וליצור מצבי "משחק" בהם העובד נדרש לתת מידע או לבצע פעולות שעלולות לתת אפשרות לפורץ להגיע למאגרי המידע של הארגון. זמן התגובה חשוב ביותר. פורצי המחשבים יהיו תמיד צעד אחד קדימה. הכשרת העובד צריכה לכלול גם כלים לזיהוי אפשרי של חדירת סייבר או של דואר אלקטרוני חשוד ולדווח על אירועים אלו מידית. ההדרכה וההבנה גם יגבשו אצל העובד מוטיבציה ליצור סיסמאות מסובכות יותר וקשות יותר לפיצוח.

[/hide][hide for="logged"]


אתר משאבים חסום בחלקו למשתמשים רשומים בלבד.ניתן להרשם לתקופת היכרות בחינם[ultimatemember form_id=1276].[/hide]

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply