טרנספורמציה דיגיטלית: להיות בעלי מודעות לתווכת אינטגרציה

את המושג "טרנספורמציה דיגיטלית" שומעים היום בכל מקום וזה כנראה לא עומד להשתנות בזמן הקרוב. הכותבת בוחנת מדוע אינטגרציה חלקה בין מערכות ותיקות (לגאסי) ויישומים ותשתית חדשים, היא המפתח לטרנספורמציה דיגיטלית מוצלחת, ואיך ילד הסנדוויץ' של משפחת התוכנה, שלעתים קרובות התעלמו ממנו - * תווכת אינטגרציה - יכול לגשר על הפער אל הארגון המקושר

אריקה לנגי

מאת אריקה לנגי  

ארגונים מודעים היום מאוד לצורך להפוך ליותר דיגיטליים, על מנת להישאר תחרותיים ולשרת לקוחות בדרכים חדשות. נכנסנו לעידן של שיטות פיתוח אג’יליות, מערכי טכנולוגיה היברידיים, ו”כלכלתAPI ” (ממשקי תכנות יישומים) שנובעת מכך. כל אלה טומנים בחובם הבטחה גדולה, אבל כתוצאה מכך נמצאים צוותיIT  תחת לחץ הולך וגובר לספק ולנהל סביבות מורכבות, במיוחד כשמדובר בקישור בין נתונים, יישומים והתקנים ואביזרים.  הדיון והכיסוי התקשורתי סביב המענה לאתגר זה, הינו נרחב ותוסס. אבל אני טוענת שיש חלק קריטי של פאזל זה שעדיין צריך לתפוס את מרכז הבמה.

צומת ספגטי

במונחים מעשיים, כדי להיות יותר דיגיטליים, נדרשת לעתים קרובות היכולת ליצור יישומים חדשים מהר יותר. ואכן, תחזוקת ועדכון יישומים קיימים הם עדיפות IT עליונה עבור ארגונים רבים – 71%, על פי נתונים על לקוחות רד האט. כך גם יצירת יישומים חדשים במהירות רבה יותר (53%). זה המקום בו אנו רואים שארגונים רבים מגלים בעיית אינטגרציה, ההולכת והופכת לסבך דמוי ספגטי של מערכות ומקורות נתונים נפרדים שהצטברו לאורך הזמן. קשה לדעת היכן להתחיל בהתרת שפע המערכות הנפרדות ומקורות הנתונים השונים, כאשר עומדים לפתח יישומים חדשים שחייבים להשתלב לתוכם. 

אינטגרציה תפעולית: הטכנולוגיה מאחורי הקלעים

כאשר ארגונים שואפים לחדש את סביבות היישומים שלהם, שיקול מכריע הוא היכולת לגשר בין טכנולוגיות ישנות וחדשות בדרך מאובטחת ומשמעותית. כלומר, שמירה בהצלחה על יישומים קיימים, תוך רתימת היתרונות של ארכיטקטורות וכלים אג’יליים חדשים.

מה שמנהלי IT כנראה לא חושבים עליו הוא שחלק גדול מהתשובה לשאלת האינטגרציה טמון בתווכה (Middleware). זו הטכנולוגיה שלא רואים אותה, העובדת לפתרון בעיות מגוונות ומורכבות מאחורי הקלעים במערכות כמו הזמנות חופשות, קניית אונליין של כרטיסים למופעים וזיהוי הונאות בכרטיסי אשראי. טכנולוגיות תווכה יכולות לשלב מערכות אלה ולשתף את הנתונים המופצים ברחבי יישומים ותהליכים מרובים. הן גם מעצימות משתמשים עם תהליכים עסקיים אוטומטיים וחוקים העוזרים לארגון להגיב במהירות לתנאים משתנים.

על ידי אספקת פלטפורמה שמעליה נבנות אפליקציות, יכולה תווכת אינטגרציה להאיץ את האספקה ​​של שירותים חדשים לעובדים וללקוחות. הארגון יכול לעשות זאת ללא תלות בסביבה או בהתקן, תוך גמישות לפרוס יישומים באתר הלקוח, בענן, או שילוב של שניהם, ומקיף את מגוון ההתקנים הקריטיים לארגונים של ימינו.

אצל מומחית המשלוחים Hermes, תווכת אינטגרציה היא אמצעי למעקב טוב יותר אחרי מידע על משלוחים ללקוחות – תהליך ידני של שעתיים הפך לאוטומטי ונמשך עכשיו 60 שניות. ל- Telegraph Media Group , המוציאה לאור של העיתון הבריטי הנפוץ טלגרף, פלטפורמת אינטגרציה מבוססת תווכה פישטה את ההפצה של תכנים דיגיטליים חדשים לקהלים המשתמשים בדסקטופים, טאבלטים וסמארטפונים; וב-King’s College Hospital הוטמעה פלטפורמת אינטגרציה חדשה כדי לאפשר ליותר מ-50 מערכות בתי חולים להחליף ביניהן מידע קריטי על חולים במהירות ובאופן אמין.

הבה נדבר על נתונים

כלכלת ממשקי תכנות היישומים (APIs) מסייעת לדמוקרטיזציית גישה לנתונים ולשירותים, ומהווה הזדמנות לחבר טוב יותר בין אנשים וארגונים. כאשר מנמ”רים רוצים להפוך לארגון מקושר, הם צריכים להתחיל להתייחס לנתונים כאזרחים מהשורה הראשונה. ארגונים רבים היו יושבים על אוצרות של מידע, לו רק יכלו לעבד נתונים אלה ולספק להם הקשר על פני מגוון פלטפורמות.

ארגונים כבר לא סובלים מחוסר נתונים. האתגר של עסקים הוא מחסור בנתונים הנכונים בזמן הנכון. הם מתמודדים עם פיסות נתונים המופקים ממקורות רבים, כגון מדיה חברתית והתקנים מקושרים. לאור זאת, האחראים ליישומי IT צריכים להתחיל להתייחס לנתונים פחות כאל מחסן סטטי, ויותר כאל מארג נתונים דינמי. גישות אינטגרציה מסורתיות עוסקות בעלות ובמורכבות המזוהות באופן מסורתי עם מחסני נתונים או טכניקות צנרת נתונים (ETL מסורתי – תהליכי שאיבה, הסבה וטעינה של נתונים). לעומת זאת, עם מארג נתונים מקבלים ארגונים  יכולות עיבוד just-in-time, שיכולות לצרף יחד נתונים ממקורות מרובים, לקלוט בקלות מקורות חדשים, ולהתרחק ממאגרים נפרדים מסורתיים. הם יכולים לבחון שימוש בטכנולוגיות תווכה כדי לעשות זאת בצורה של טכנולוגיות וירטואליזציית נתונים.

וירטואליזציית נתונים יכולה לשמש להטמעת שכבת גישה לנתונים, אשר אוספת יחד את נתוני הבסיס ומכינה אותם עבור כלים אנליטיים. זוהי טכניקה אשר מציעה נתונים מדויקים ואמינים בזמן אמת, ללא שכפול נתונים מיותר, תוך הפחתת העלות של דוחות לא מסונכרנים. בדרך זו יכולים ארגונים להשיג פרודוקטיביות ויעילות גדולות יותר, ולהפוך נתונים ממאגרים מפוצלים למידע מאוחד במתקבל במהירות העסק. דוגמה מצוינת לארגון שמנצל עושר נתונים זה הוא רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS), אשר יישם שכבת גישה לנתונים כדי לתמוך בהחלטות נתונים בזמן אמת. ארגוני שירותים פיננסיים רבים מתמודדים עם הצורך לקלוט מידע מתוחכם יותר ממערכות שונות כגון טרנזקציות, סיכונים, וספר חשבונות ראשי, ולהיות מסוגלים לספק מידע זה על הערוץ הנכון בדרך הנכונה. כתוצאה, צוותי BI עם הכלים הנכונים יכולים לכרות נתונים אלה ולקבל תובנות שיכולות להוסיף ערך רב לעסק ולחוויה אותה מספקים ללקוחות.

כפי שאני רואה זאת, תווכת אינטגרציה היא המפתח עבור ארכיטקטורה מודרנית, והארגונים שמכירים בערכה האסטרטגי יכולים לזכות ביתרון בדרך לדיגיטליזציה.

* שירות תוכנה המתווך בין מערכת הפעלה ליישומים שונים

 

הכותבת (Erica Langhi) היא ארכיטקטית פתרונות ברד האט

 

Be the first to comment