מיטב דש מרכזת את פעילות ההשקעות בנכסים לא סחירים

בראש המערך להשקעות לא סחירות יעמוד אבי ברקוביץ', וגדי ברקו ימונה למנהל תחום אשראי לא סחיר. ברק בנסקי, מנהל ההשקעות הראשי במיטב דש גמל ופנסיה: השינוי הארגוני ממחיש את החשיבות האסטרטגית שאנו נותנים לתחומי השקעה אלטרנטיביים לצד ההשקעה הרבה בתחומים הסחירים

אבי ברקוביץ ברק בנסקי וגדי ברקו צילום יונתן בן חיים
אבי ברקוביץ ברק בנסקי וגדי ברקו צילום יונתן בן חיים

בית ההשקעות מיטב דש הקים מערך השקעות לא סחירות, אשר ירכז תחתיו פעילויות שונות מרחבי בית ההשקעות. בין היתר יכלול המערך את פעילויות ההשקעות בעולמות הנדל"ן הריאלי, אשראי לא סחיר, קרנות השקעה ותשתיות.

במסגרת השינוי מונה אבי ברקוביץ' לראש מערך השקעות לא סחירות לאחר שכיהן כמנהל תחום האשראי הלא סחיר בבית ההשקעות בעשור האחרון. במקביל מונה גדי ברקו למנהל תחום אשראי לא סחיר לאחר שבחמש השנים האחרונות כיהן בתפקיד מנהל השקעות אשראי במיטב דש. בנוסף יכלול המערך את המנהלים הוותיקים בחברה: מיכאל סיטמן מנהל את תחום קרנות ההשקעה וניר טואף המנהל את תחום הנדל"ן הריאלי בחברה.

מיטב דש
מימין: אבי ברקוביץ', ברק בנסקי וגדי ברקו. צילום: יונתן בן חיים

ממיטב דש נמסר, כי בשנים האחרונות גדלה ההשקעה בנכסים לא סחירים בקופות הגמל והפנסיה של מיטב דש, תוך הפניית משאבים והכנת תכניות עבודה אסטרטגיות ארוכות טווח להמשך הגדלת ההשקעה בנכסים אלו. כיום סך ההשקעות הלא סחירות מהוות כ-11% מתיק הנכסים ובכוונת החברה להגדיל את החשיפה לנכסים אלו בצורה הדרגתית כתחליף וכהשלמה להשקעות הסחירות של החברה, על מנת לספק תשואות עדיפות במונחי סיכון/תשואה מול האלטרנטיבות באפיקים הסחירים.

לדברי ברק בנסקי, מנהל ההשקעות הראשי במיטב דש גמל ופנסיה: "ריכוז ההשקעות הלא סחירות בחברת הגמל תחת מערך השקעות לא סחירות יאפשר לנו להמשיך ולממש את תכניות העבודה ארוכות הטווח בתחומי ההשקעה האלטרנטיביים. המערך יסייע לנצל את הסינרגיות בין התחומים השונים. השינוי הארגוני ממחיש את החשיבות האסטרטגית שאנו נותנים לתחומי השקעה אלטרנטיביים לצד ההשקעה הרבה בתחומים הסחירים״. בנסקי בירך על מינוי בעלי התפקידים החדשים.

Be the first to comment

Leave a Reply