מעבדת קספרסקי: משטרת ישראל מצטרפת ליוזמת NMR ולמאבק הבינלאומי בתוכנות כופר

יוזמת No More Ransom הושקה ביולי 2016 על ידי משטרת הולנד, היורופול, אינטל סקיוריטי וקספרסקי, כשהיא מציגה רמה חדשה של שיתוף פעולה בין רשויות אכיפת החוק והמגזר הפרטי ששילבו כוחות כדי להילחם בתוכנות הכופר. האתר התרחב וכעת פועל גם בעברית

תשעה חודשים לאחר השקת יוזמת NMR) No More Ransom), מצטרפת גם משטרת ישראל, לצד רשויות אכיפה נוספות, ליוזמת המאבק הבינלאומי בתוכנות כופר. בנוסף, נוספו למיזם כלי פיצוח נוספים שיאפשרו לקורבנות של תוכנות כופר לקבל חזרה את הקבצים שלהם בלי לשלם לעבריינים.

פלטפורמת www.nomoreransom.org זמינה כעת ב-14 שפות, כולל עברית’ ומכילה 39 כלים לשחרור הצפנה. במעבדת קספרסקי מציינים, כי מאז דצמבר הצליחו יותר מ-10,000 קורבנות מכל העולם לשחרר את ההצפנה מהמכשירים שלהם הודות לכלים הזמינים בחינם באתר.

יוזמת No More Ransom הושקה ביולי 2016 על ידי משטרת הולנד, היורופול, אינטל סקיוריטי וקספרסקי, כשהיא מציגה רמה חדשה של שיתוף פעולה בין רשויות אכיפת החוק והמגזר הפרטי’ ששילבו כוחות כדי להילחם בתוכנות הכופר. קספרסקי מציינים, כי מאז השקת הפרויקט, עשרות שותפים מכל העולם חברו למיזם שנולד סביב ההבנה, כי תוכנות כופר הן בעיה עולמית והדרך היחידה לטיפול בהן היא באמצעות שיתוף פעולה בינלאומי.

פלטפורמת No More Ransom

האתר התרחב וכעת פועל גם בעברית, בגרמנית, פינית, יפנית, קוריאנית, סלובנית, ספרדית ואוקראינית. שפות אלה מצטרפות אל השפות שכבר היו קיימות באתר: אנגלית, הולנדית, צרפתית, פורטוגזית ורוסית.

שותפים פרטיים וציבוריים חדשים כמו: AvastCERT Polska ו-Eleven Paths – יחידת הסייבר של טלפוניקה, הצטרפו לאחרונה ל-No More Ransom, כשהם מעלים את סך השותפים החברים ל-76. המצטרפים החדשים כוללים את רשויות אכיפת החוק של ישראל, אוסטרליה, בלגיה, האינטרפול, דרום קוריאה, רוסיה ואוקראינה.

Be the first to comment