נחתם הסכם חדש במפעל ברמד: יוחל רטרואקטיבית מראשית 2015

בין סעיפי ההסכם: הסדרת מנגנון קביעות, תוספות שכר, קרן השתלמות, משכורת 13 ומענק שנתי מיוחד לחיסכון

חתימת ההסכם במפעל ברמד צילום: דוברות ההסתדרות

ההסתדרות, הנהלת מפעל ברמד וועד העובדים חתמו ביום ב' השבוע על הסכם קיבוצי חדש בחברה. טקס החתימה על ההסכם התקיים במעמד יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן והשותפים להבנות, בהם: יו"ר ההסתדרות במרחב גליל מערבי אשר שמואלי, מנכ"ל ברמד רן ישראלי ונציגי ועד עובדי ברמד. בטקס החתימה השתתפו גם: יו"ר נעמת במרחב גליל מערבי עופרה כהן אלקיים ונציגי האגודה השיתופית החקלאית ברמד.
[hide for="!logged"]
ההסכם שנחתם אתמול, יום ד', יחול על 180 עובדי החברה, הושג לאחר משא ומתן ממושך בין הצדדים, ותוקפו חל רטרואקטיבית החל מה-1 בינואר 2015 ועד שנת 2018. ההסכם מסדיר, בין היתר, נושאים כמו תוספות שכר, תקופת ניסיון וקביעות, עבודה במשמרות ובשעות נוספות, שיפור התנאים הסוציאליים וסעיפים נוספים.

על פי ההסכם, עובדי ברמד שישלימו תקופת העסקה בת שנתיים ומעלה, יתקבלו למעמד של עובדים קבועים בחברה. בהסתדרות אומרים, כי ההסכם מעגן גם מנגנון פיטורים הוגן ושקוף, המספק ביטחון תעסוקתי לעובדים ומסדיר מערכת ליישוב חילוקי דעות בין הצדדים.

בהתאם להבנות המעוגנות בהסכם, שכר היסוד בחברה בקרב עובדים בעלי ותק של שנתיים ומעלה, יהיה לכל הפחות, גבוה ב-3% משכר המינימום במשק, כפי שיתעדכן מעת לעת. עם קבלת הקביעות, כל עובד במתכונת שעתית, יוכל לעבור להיות עובד בשכר חודשי. כמו כן, ברמד התחייבה לתוספת שכר מפעלית רטרואקטיבית בשיעור של 5% על שכר הבסיס של העובדים שהשלימו שנתיים בחברה ב-31 במרץ 2015, ולתוספת  שכר נוספת בשיעור של 3%, החל משכר אפריל 2017, לכלל העובדים הנכללים בהסכם בעלי ותק של שנתיים ומעלה במועד הנקוב.

ההסכם מסדיר גם תוספת משמרות, כך שעובד במשמרת שנייה יקבל תוספת של 25% לשכר השעתי, עובד במשמרת שלישית יקבל תוספת של 100% לשכר השעתי ועובדים בעלי ותק של שנתיים ומעלה, יזכו לתגמול נוסף בגין עבודה במשמרת שלישית בגובה של 200% מעבר לשכר היסוד, לכל שעה. מנהל משמרת יהיה זכאי לעוד תוספת בסך 45 שקל לכל משמרת.

כל עובד שהשלים שנתיים בחברה יהיה זכאי לפתיחת קרן השתלמות לבחירתו, כאשר הפרשות המעסיק יעמדו על 2.5%-5% מגובה השכר, בהתאם לוותק העובד. עובדים בעלי ותק של ארבע שנים ומעלה, זכאים מה-1 בינואר 2016 לקבל מדי שנה משכורת 13 בשיעור של 70%-80% משכר הבסיס. ברמד תדאג לספק לעובד חבילת ביגוד והנעלה, פעמיים בשנה (קיץ וחורף), וזאת בנוסף להשלמה כספית של ההפרש בין שווי החבילה לבין קצובת ביגוד והנעלה שנתית על סך 1,400 שקל, לה זכאי כל עובד בעל ותק של שנתיים ומעלה.

עוד על פי ההסכם: הנהלת המפעל תמשיך לספק לעובדים ארוחות צהריים מסובסדות בחדר האוכל של קיבוץ עברון. ברמד גם התחייבה לספק ארוחות לילה לעובדים במשמרות לילה, או לפצותם ב-15 שקל בגין כל משמרת לילה בה לא סופקה הארוחה, כאמור.

במסגרת ההסכם החדש, העובדים יהיו זכאים גם ל"מענק מיוחד לחיסכון", בגובה 700 שקל, אשר ישולם להם מדי שנה במשכורת חודש מאי. מענק זה ישמש גם למימון חלקי של ברמד לדמי החבר השנתיים של העובדים בעמותות לקידום מקצועי של הסתדרות המעו"ף. ההצטרפות לעמותות אלו תפתח בפני העובדים את האפשרות להרחיב את השכלתם במסגרת הכשרות ייעודיות וסמינרים מסובסדים.

העובדים הוותיקים במפעל, המוגדרים כעובדים קבועים 21 שנים ומעלה, יהיו זכאים, בנוסף ליתר הזכויות בהסכם,  גם לתוספת ותק בשיעור של 1% לכל שנת עבודה עד לתקרה של 37 שנים, ולקבלת תשלום בתעריף של 150% עבור השעות הנוספות, כבר מהשעה הנוספת הראשונה.

ההסכם כולל התייחסות לתנאי עבודה נוספים, ביניהם: חופשות מיוחדות, בנוסף לימי החופשה השנתית להם זכאים העובדים על פי חוק, שני ימי בחירה, הסדר הלוואות מיוחד בתנאים מיטיבים שברמד תעמיד לרשות העובדים בעזרת אחד או יותר מן הבנקים, קיצור יום העבודה בערבי חג בהבטחת תשלום יום מלא על חשבון המעסיק, ושי לחג בשווי 500 שקל נטו לקראת ראש השנה ולקראת פסח.

חברת ברמד היא יצרנית של מגופי בקרה הידראוליים המיועדים למערכות הולכת מים, נותנת מענה לרשתות מים מוניציפליות ולמבנים רבי קומות, לענף החקלאות והגינון ולשוק כיבוי האש. מפעל ברמד שנמצא בבעלות קיבוץ עברון (75%) וקיבוץ סער (25%), ממוקם בגליל המערבי ומוצריו משווקים באמצעות חברות בנות לכ-70 מדינות . על פי הדירוג DUN'S 100 האחרון של דן אנד ברדסטריט, ברמד רשמה גידול שנתי מרשים בהכנסות, דבר שהזניק אותה לרשימת עשרים החברות בעלות מחזור המכירות הגבוה ביותר בתעשייה הקיבוצית.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר במעמד טקס החתימה כי: "ההסכם מצליח לאזן בין הצורך לשפר את תנאי העובדים לבין הרצון לשמור על יציבות החברה בסביבה תחרותית. הצדדים הצליחו לגשר על הפערים, ולהגיע בצעדים בוני אמון להסכם אשר מיטיב עם העובדים ותורם למערכת יחסי העבודה בחברה".

יו"ר ההסתדרות במרחב גליל מערבי, אשר שמואלי: "מדובר בהסכם שנבנה על ההנחה כי ההון האנושי בברמד הוא המשאב החשוב ביותר, תוך שיפור תנאי העובדים ושימור איתנות החברה".

מוועד עובדי ברמד בראשות נביל ספיה, נמסר כי: "ההסכם מחזק את מעמד העובדים שמהווים את סוד ההצלחה של ברמד בארץ ובזירה הבינלאומית".
[/hide]
[hide for="logged"]


אתר משאבים חסום בחלקו למשתמשים רשומים בלבד.
ניתן להרשם לקבלת כניסה מיידית ומלאה לתכני האתר
[ultimatemember form_id=1276].[/hide]

Be the first to comment

Leave a Reply