סתימת פיות בנמל אשדוד? שתי עובדות מתלוננות על התעמרות מצד החברה בעקבות ראיון לערוץ 2

בתביעה נטען כי בסמוך לאחר שידור הכתבה בחדשות ערוץ 2 בנושא פערי שכר בין נשים לגברים במסגרתה התראיינו התובעות במשך כ-46 שניות בלבד, הן קיבלו לתדהמתן מכתב מאיים מירון הדרי סמנכ"ל משאבים בחברה, כאשר אצל אחת משתיהן התקבל המכתב במועד בו הייתה בשמירת הריון ובפועל ביום הלידה ממש

נמל אשדוד צילום יחצ
נמל אשדוד צילום יחצ

אתי אלאשוילי ואפרת כהן (מזרחי) המועסקות בחברת נמל אשדוד מזה כ-12 שנים, ושדולת הנשים בישראל הגישו תביעה כנגד החברה בטענה להפרה חמורה של חובת תום הלב ביחסיה עם אלאשוילי וכהן. במבוא לתביעה שהוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, נטען כי החברה רמסה ברגל גסה את כבודתן של אתי אלאשוילי, מנהלת מכירות בחטיבת הלקוחות בחברה, ושל אפרת כהן, מנהלת השיווק בחטיבת הלקוחות, מתנכלת להן ומתעמרת בהן. חברת נמל אשדוד נוהגת כך, על פי התביעה, בשל שהעזו לפנות לבית הדין בדרישה להשוות את שכרן לשכרו של מנהל מחלקת שירות הלקוחות בחברה המקביל אליהן בתפקידו, זכו בתביעתן, ואף התראיינו בעקבות פסק הדין (באישור מפורש של החברה) למורת רוחה של החברה.

בתביעה נטען כי בסמוך לאחר שידור הכתבה בחדשות ערוץ 2 בנושא פערי שכר בין נשים לגברים במסגרתה התראיינו התובעות במשך כ-46 שניות בלבד, הן קיבלו לתדהמתן מכתב מאיים מירון הדרי סמנכ”ל משאבים בחברה, כאשר אצל אחת משתיהן התקבל המכתב במועד בו הייתה בשמירת הריון ובפועל ביום הלידה ממש. במכתבו הטיל הדרי דופי בהתנהלות התובעות, השמיץ אותן בפני מנכ”ל החברה יצחק בלומנטל ואף הורה על תיוק המכתב בתיקן האישי.

לדברי התובעות, הן נדהמו ממכתבו של הדרי, הן מעצם הפנייה ובוודאי מתוכנו, וכי במענה לפנייתן אל החברה בדרישה להוצאת המכתב מתיקן האישי חזרה בה החברה על טענותיה חסרות הבסיס כנגד האמור בכתבה בערוץ 2 וכנגד הנאמר על ידן במסגרת הכתבה האמורה.

לטענת התובעות, מדובר בהתנהלות מאיימת שמטרתה סתימת פיות ואשר אין לה מקום ביחסי עבודה, לא כל שכן כנגד עובדות מסורות אשר טענו לפערי שכר, פנו למעסיקן קודם לכן ולא נענו משך חודשים ארוכים, וכאשר בהליך המשפטי נדחתה טענת החברה כי עבודתן אינה שוות ערך לעבודתו של מנהל מחלקת שירות הלקוחות בחברה.

בית הדין מתבקש להורות לחברת נמל אשדוד להוציא מתיקן האישי של התובעות את מכתבו של סמנכ”ל המשאבים בחברה, ולפצות אותן בגין התעמרות בעבודה, הפרת החובה להגן על מתלונן, ועוגמת נפש, וזאת בשיעור של 25,000 שקל לכל אחת מהן. בנוסף מתבקש בית המשפט להוציא צו עשה לפיו יש לחדול מלהתעמר בתובעות ולפגוע בהן.

תגובת חברת נמל אשדוד:

“חברת נמל אשדוד, שלטענת התובעות ׳רמסה ברגל גסה את כבודן של העובדות׳ מצאה לנכון למנות את אחת מהן כחברת הנהלה, על אף שהדבר הושאר לשיקול דעת החברה בפסק הדין שניתן בבית הדין האזורי לעבודה”.

״לא ניתן לומר על הנהלת החברה, בראשות המנכ״ל וסמנכ״ל המשאבים המטפלים בסוגיה באופן אישי, כי היא מתנהלת באופן ׳מאיים ובמטרה לסתום פיות׳. מדובר בהכפשה ובהוצאת דיבה.העובדות העידו בעצמן בפני בית המשפט כי המנכ”ל מקדם נשים. הסיקור התקשורתי של הסיפור הוא מגמתי, מציג חצאי אמיתות ביחס לפסק הדין ופוגע באופן מכוון בשמם הטוב של החברה ומנהליה”.

״חברת נמל אשדוד משוכנעת כי המקום היחיד לבירור האמת אינו תקשורת, אלא בבית הדין לעבודה, וכך בכוונתה להמשיך ולעשות”.

 

Be the first to comment