עובדי המזרח הרחוק החברה להספקת מזון הגישו בקשה למתן צו לפירוק החברה לאחר שלא קיבלו משכורות

בבקשה שהוגשה לבית המשפט המחוזי מרכז נאמר כי ביום שלישי השבוע בשל היקלעותה של החברה לקשים כלכליים ניכרים ולאחר הפסקת פעילותה העסקית של החברה, נמסר לעובדים מכתב המודיע להם על הפסקת עבודתם בחברה על אתר, וללא שנמסרה להם הודעה מוקדמת

צילום: אילוסטרציה
צילום: אילוסטרציה

17 עובדי מזרח הרחוק החברה להספקת מזון אשר הפעילה את אולמות האירועים הנודעים: “חמאם” ו-“כליף” ביפו ואשר הפסיקה לאחרונה את פעילותה העסקית, הגישו בקשה למתן צו לפירוק החברה. לדברי העובדים, החברה שנוסדה בחודש ינואר 2000, אינה משלמת להם את משכורותיהם ולמעשה העידה על עצמה כי הינה חדלת פירעון.

בבקשה שהוגשה לבית המשפט המחוזי מרכז נאמר כי ביום שלישי השבוע בשל היקלעותה של החברה לקשים כלכליים ניכרים ולאחר הפסקת פעילותה העסקית של החברה, נמסר לעובדים מכתב המודיע להם על הפסקת עבודתם בחברה על אתר, וללא שנמסרה להם הודעה מוקדמת.

לדברי העובדים כבר מספר ימים קודם למסירת מכתב הפיטורים, הוברר להם כי החברה חדלה מלפעול, ספקים ונושים צבאו על משרדיה ונטלו מרכושה, בעלי השליטה הדירו רגליהם ממשרדיה, ונודע להם כי החברה נותרה חייבת כספים רבים לנושיה השונים.

לדברי העובדים, באמצעות עו”ד ארז רייפנברג, נמסר להם הן ממנכ”ל החברה והן מבא כוחו של אחד מבעלי השליטה, כי אין באפשרותה של החברה לשלם להם את משכורות חודש פברואר וחלק מחודש מרץ וכך גם את יתר הזכויות המגיעות להם. בבקשת הפירוק נאמר כי פיטורי עובדי החברה נעשו ללא ששולמה להם תמורת הודעה מוקדמת בת חודש ימים, פדיון חופשה, דמי הבראה, ופיצויי פיטורין.

להערכת העובדים יתרת חובה של החברה כלפיהם נאמדת במאות אלפי שקלים. לטענתם החברה חדלת פירעון ומן הצדק והיושר להורות על פירוקה לאור העובדה כי הפסיקה למעשה כל פעילות. העובדים מציינים כי מתן צו פירוק יאפשר להם לפנות אל המוסד לביטוח לאומי בתביעה לקבלת גימלה ולמיצוי זכויותיהם על פי דין.

את תגובתה של חברת עובדי המזרח הרחוק החברה להספקת מזון לא היה ניתן להשיג.

Be the first to comment