עובדי כלל ביטוח השביתו את מטה החברה בתל אביב

סכסוך העבודה בחברה פרץ עקב טענת הוועד כי לא השתתף בהחלטת החברה להפעיל מוקד שירות חדש בתפן במיקור חוץ. אתמול הושבת מוקד החברה בנצרת. כלל ביטוח: הוועד התחייב לשקט תעשייתי עד סוף מרץ ואנו קוראים לו לשוב אל שולחן הדיונים

הכנה לפרישה - עמותת פעמונים. צילום: ועד עובדי כלל
הכנה לפרישה - עמותת פעמונים. צילום: ועד עובדי כלל

עובדי כלל ביטוח השביתו אתמול (יום ד') את הפעילות במשרדי החברה ברמת החייל בתל אביב. בבניין עובדים כ-2,500 מעובדי החברה ורובם נטשו את עמדות העבודה. לאחר שביום ג' הושבת מוקד החברה בנצרת, הוציא הבוקר ועד העובדים את עובדי המטה במגדל עתידים להפנינג פורים.
[hide for="!logged"]

סכסוך העבודה בחברת הביטוח התפתח לאחר שליחת מכתבים גלויה בין ועד העובדים למנכ"ל איזי כהן. במכתב האחרון של הוועד, נכתב כי סכסוך העבודה פרץ לאחר שהוועד גילה שהנהלת החברה החלה להפעיל מוקד חיצוני בתפן במיקור חוץ, בלי לשתף בהחלטה את הוועד. בנוסף אמרו בוועד, כי ההנהלה נקטה בסחבת ורק לאחרונה החלו בשיחות רציניות, אך התברר כי יש פער עצום בין עמדות הצדדים.

הוועד טען עוד, כי למרות שבכירים וסגני המנכ"ל יושבים מטעם ההנהלה ומנהלים משא ומתן, אלו אומרים להם כי הסמכות לקבל החלטות היא בידי המנכ"ל שאינו מגיע לישיבות ולכן המגעים אינם מביאים לתוצאות.

עיקר הסכסוך הוא סביב דרישת העובדים להגדלת שכר המינימום בחברה ל-6,000 שקל, כפי שהונהג לאחרונה בהראל ודרישתם לשמר את תוספות השכר הקבועות בהסכם הקיבוצי הקודם של יותר מ-3% בשנה. ההנהלה דורשת לקצץ בתוספת הקבועה על רקע השחיקה ברווחיות הענף.

מכלל ביטוח נמסר בתגובה: "הנהלת החברה מקיימת את הוראות ההסכם הקיבוצי בקפידה מיום חתימתו ופועלת בשקיפות מלאה עם ועד העובדים. על פי ההסכם הקיים, התחייב ועד העובדים לשקט תעשייתי עד ל- 31.3.2017 ואנו קוראים לו להפסיק את הצעדים הארגוניים ולשוב אל שולחן הדיונים במטרה להגיע להסכמות בהקדם".
[/hide]
[hide for="logged"]


אתר משאבים חסום בחלקו למשתמשים רשומים בלבד.
ניתן להרשם לקבלת כניסה מיידית ומלאה לתכני האתר
[ultimatemember form_id=1276].[/hide]

Be the first to comment

Leave a Reply