עובדי כלל ביטוח מחריפים את צעדיהם הארגוניים בשל מבוי סתום במשא ומתן עם ההנהלה

תגובת כלל ביטוח: בכוונת החברה להעלות את שכר המינימום, להעניק בונוסים ולהגדיל את תקציב הרווחה, אך זאת בהתאם לביצועי החברה והכל כחלק מההסכם הכולל

4,000 עובדי כלל ביטוח מחריפים את צעדיהם הארגוניים בעקבות המשך המבוי הסתום במשא ומתן להסכם קיבוצי חדש בחברה, כך מסרה ההסתדרות. הסיבה לכך, לפי ההסתדרות, היא סירובה העיקש של ההנהלה לקדם את המו"מ.
[hide for="!logged"]

נמסר כי אתמול (ד') והיום (ה'), לא יתקיימו קבלות קהל בכל סניפי החברה ומשרדיה ברחבי הארץ, לא יתקבלו שיחות במוקדי שירות הלקוחות ולא יינתן שירות למעסיקים. במקביל, מחלקות הדואר והסריקה של החברות שובתות מכל פעילות עד להודעה חדשה.

יו"ר ועד העובדים בכלל ביטוח, רוני רז, מסר: "מנכ"ל החברה איזי כהן מתעלם מהעובדים ומהוועד ומתבצר בעמדותיו – וזאת למרות הרצון להידברות והנכונות מצדנו להגיע להסכמות ולהמשיך לנהל מו"מ כן וענייני. אם הנהלת כלל ביטוח לא תתעשת ולא תחול התקדמות במו"מ, לא נהסס להחריף את צעדינו עד לכדי השבתה מלאה של החברה".

העובדים החלו בצעדים ארגוניים נגד ההנהלה כבר לפני כשלושה שבועות והבטיחו שמדובר ב"סנונית ראשונה בשורה ארוכה של צעדים ארגוניים מתוכננים". סכסוך עבודה הוכרז שבועיים קודם לכן והעילות היו, בין השאר, "שינויים מבניים וארגונים שמבצעת הנהלת החברה באופן חד צדדי, גרירת רגליים במו"מ להסכם קיבוצי חדש ופגיעה בחברי ועד העובדים", לפי ההסתדרות.

מכלל ביטוח נמסר בתגובה: "מנכ"ל החברה קרא בימים האחרונים לוועד העובדים לחזור אל שולחן הדיונים ולנהל מו"מ עד אשר יצא עשן לבן. לצערנו, בחר ועד העובדים להתעלם מפנייה זו והכריז על שביתה במוקדי השירות. הנהלת החברה מוקירה את העובדים ואין בכוונתה לפגוע בשכרם. זאת ועוד, בכוונת החברה להעלות את שכר המינימום, להעניק בונוסים ולהגדיל את תקציב הרווחה, אך זאת בהתאם לביצועי החברה, והכל כחלק מההסכם הכולל.

"החברה מצירה על הצעדים הארגוניים שאינם במקומם וקוראת לנציגי הוועד לשוב אל שולחן הדיונים בתקווה שבפגישת המו"מ שנקבעה ליום חמישי הקרוב נוכל להגיע להתקדמות משמעותית, לטובת כל הצדדים".

 
[/hide]
[hide for="logged"]


אתר משאבים חסום בחלקו למשתמשים רשומים בלבד.
ניתן להרשם לקבלת כניסה מיידית ומלאה לתכני האתר
[ultimatemember form_id=1276].[/hide]

Be the first to comment

Leave a Reply