עובדי ניקיון ושמירה יקבלו פיצויים בעת מעבר לעבודה תחת קבלן אחר

בישראל מועסקים עובדים רבים בדרך של העסקה קבלנית, בעיקר בתחומי השמירה והניקיון. לא אחת, בעת חילופי חברה קבלנית, נאלצים העובדים להתפטר ולהיות מועסקים מחדש על ידי החברה הקבלנית החדשה

ח"כ יוליה מילנובסקי
ח"כ יוליה מילנובסקי

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק של ח”כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) ואחרים, לפיה קבלנים יחויבו במתן פיצויי פיטורים לעובדים שבעת חילופי קבלנים נשארו לעבוד תחת קבלן אחר, אצל אותו מזמין שירות. בשלב זה יחול ההסדר רק על קבלנים המספקים שירות בתחומי הניקיון והשמירה.

בישראל מועסקים עובדים רבים בדרך של העסקה קבלנית, בעיקר בתחומי השמירה והניקיון. לא אחת, בעת חילופי חברה קבלנית, נאלצים העובדים להתפטר ולהיות מועסקים מחדש על ידי החברה הקבלנית החדשה, על אף שהם נותרים לעבוד אצל אותו מזמין שירות. הצעת החוק שאושרה היום בוועדה מבקשת כאמור לקבוע כי אם קבלן המספק שירותי כוח אדם מתחלף, ועובדו המשיך לעבוד באותו מקום כעובד של קבלן אחר ולספק את אותו שירות, יהיה אותו עובד זכאי לפיצויי פיטורים מהקבלן היוצא כאילו הקבלן פיטר אותו. העובד יהיה זכאי לפיצויים גם אם הקבלן היוצא הציע לו להוסיף ולהיות עובדו בעבודה חלופית.

ח”כ מלינובסקי הודתה לכל המעורבים בקידום הצעת החוק ואמרה : “מדובר ב-135 אלף עובדים הכי פחות מוגנים במשק. כעת נמשיך בדיונים במטרה להכיל את ההסדר על כל עובדי הקבלן בכלל הענפים”.

Be the first to comment