עובדי עמיתים הפסיקו לעבוד במחאה על פגיעה בזכויות עובדים

העובדים מלינים על מהלכים חד צדדיים של ההנהלה * העובדים צפויים להחריף מחר את המאבק ולא יקבלו קהל

תמונה: Pixabay
תמונה: Pixabay

מאות עובדי עמיתים – קרנות הפנסיה הוותיקות בניהול מיוחד –  נקטו בשבוע שעבר בצעדים ארגוניים, על רקע טענות לאי ההתקדמות וחוסר תום לב שנוקטת ההנהלה במשא ומתן מול העובדים ונציגי ההסתדרות. פעולות המחאה עשויות להחריף מחר כאשר ירחיבו העובדים את העיצומים ולא יקבלו כלל קהל במרכזי השירות.

העובדים מלינים על חוסר היוועצות והתנהלות חד-צדדית בכל הקשור לשינויים מבניים שעורכת ההנהלה בארגון. בנוסף, עובדי הארגון מוחים על הפרות בוטות ומהותיות של זכויות העובדים, כגון אפליה בתנאי העסקה של עובדי מרכזי השירות והימנעות מקידום עובדים בהסכמים קיבוציים.

על סוגיות אלו ואחרות מתנהל בחודשים האחרונים מו”מ מול ההנהלה, אך ללא התקדמות ממשית.

עובדי עמיתים אמונים על טיפול בקרנות הפנסיה של יותר מ-236 אלף גמלאים וכ-130 אלף מבוטחים פעילים, המועסקים על ידי כ-10,000 מעסיקים.

ארגון עובדי עמיתים, בראשו עומד יו”ר ועד עובדי מבטחים וראש ארגון הגג של הקרנות יוסי בונקובסקי, מלווים על ידי יו”ר הסתדרות המעו”ף ארנון בר דוד, מזכירת החטיבה מהסתדרות המעו”ף עדה קרמרסקי ועל ידי עוה”ד בני כהן ואסתר הרשקוביץ רונן.

בונקובסקי ציין כי: “העובדים נכונים למו”מ ענייני בתום לב, וקוראים למנהל המיוחד של עמיתים יואב בן-אור לחזור לשולחן הדיונים מתוך כוונה אמיתית להגיע להסכמות. אחרת, ניאלץ להחריף את צעדינו”.

 

Be the first to comment