עובדת תובעת את בנק לאומי בטענה להפרת הוראות חוק שוויון הזדמנויות בעבודה

לטענת התובעת, נמנע ממנה לקבל קביעות וקידום עת עבדה בבנק ערבי ישראלי שמוזג עם בנק לאומי, אך ורק בשל הריונה. עוד נטען, כי כאשר פנתה הנציבות לשוויון הזדמנויות בעבודה להנהלת הבנק נמסר לה, כי אי זימונה של התובעת למבחני הקביעות נובע מאי עמידתה בדרישות המקצועיות הנדרשות

צילום: נעמן פרנקל

בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה הוגשה תביעה בסך של כ-200 אלף שקל נגד בנק לאומי בטענה להפרת הוראות חוק שוויון הזדמנויות בעבודה. [hide for="!logged"]

במבוא לתביעה טענה הנציבות לשוויון הזדמנויות בעבודה והתובעת מרווה ג'אבר, כי עניינה באפליה מחמת הריון ומין בתנאי העסקה. ג'אבר טוענת, כי נמנע ממנה לקבל קביעות וקידום עת עבדה בבנק ערבי ישראלי שמוזג עם בנק לאומי, אך ורק בשל היותה בהריון למרות שהייתה עובדת מקצועית, מסורה ומוערכת.

בתביעה נטען, כי אפלייתה של ג'אבר באה לידי ביטוי בדבריו של וליד מסאלחה מי שכיהן בתקופה הרלוונטית לתביעה בתפקיד סמנכ"ל משאבי אנוש בנק ערבי ישראלי. לדברי התובעת, מסאלחה ציין במפורש, כי שאלת הקביעות תלויה בהיותה בהריון.

התובעת טוענת, כי בחלוף ארבע וחצי שנות ותק בעבודתה בבנק ולאחר שנמסר לה לא אחת, כי היא נמנית על העובדים המובילים לקבלת קביעות, היא פנתה למסאלחה על מנת לברר מולו מדוע היא טרם זומנה למבחני הקביעות בבנק. לדבריה, זה ענה לה באופן ישיר, כי הסיבה לאי זימונה היא לא אחרת מאשר הריונה. עוד ציין מסאלחה, כי התקבלה החלטה אסטרטגית בהנהלה הראשית בבנק הכוללת את הנהלת בנק לאומי לפיה הוחלט לדחות את מבחני קבלת הקביעות לכלל העובדות הנמצאות בהריון.

עוד לדבריה אמר מסאלחה, כי דיון בסוגיית הקביעות שלה ייקבע עת תשוב מחופשת הלידה, אלא אם כן בכוונתה להיכנס שוב להריון.

בתביעה נאמר, כי על רקע הפגיעה העמוקה וההשפלה אותה חשה ג'אבר כפועל יוצא מהפלייתה מחמת הריונה ויחסה של ההנהלה כלפיה, היא הודיעה על סיום עבודתה בבנק.

בתביעה שהוגשה באמצעות עו"ד פיראס פראג' מצוין, כי במענה לפנייתה של הנציבות לשוויון הזדמנויות בעבודה להנהלת הבנק נמסר לה, כי אי זימונה של ג'אבר למבחני הקביעות נובע מאי עמידתה בדרישות המקצועיות הנדרשות לשם קבלת הקביעות וכי תפקיד המזכירה בו היא משמשת בבנק אינו כלול במסלול המיועד לקביעות לנוכח צרכי כוח האדם בבנק.

בית הדין מתבקש לחייב את בנק לאומי בתשלום פיצויים מוגדלים לג'אבר על הסך כאמור, כפיצוי לא ממוני בגין עוגמת הנפש והפגיעה בכבודה, כל זאת עקב אפלייתה.

מבנק לאומי נמסר: הבנק אינו מפלה ואנו משוכנעים כי דינה של תביעה זו להידחות על ידי בית הדין לעבודה.

 


אתר משאבים חסום בחלקו למשתמשים רשומים בלבד.
ניתן להרשם לקבלת כניסה מיידית ומלאה לתכני האתר
[ultimatemember form_id=1276].
[/hide]

Be the first to comment

Leave a Reply