עו”ד ג’ון גבע, היועץ המשפטי של איגוד המתכננים הפיננסיים: אין תוקף ל”החלטות” שהתקבלו לאחר פיזור האסיפה

זאת בעקבות מחלוקת באיגוד המתכננים הפיננסיים שנסובה בין היתר על תוקף ההחלטות שהתקבלו באסיפה הכללית של האיגוד. יו"ר האיגוד עומר גטניו טוען כי האסיפה פוזרה עם עזיבתו את האולם. נשיא האיגוד דן דוברי: האסיפה הייתה חוקית

עומר גטניו, דן דוברי

בעקבות המחלוקת על תוקף ההחלטות שהתקבלו באסיפה הכללית של איגוד המתכננים הפיננסיים בתחילת השבוע, היועץ המשפטי של הארגון עו”ד ג’ון גבע פרסם ביום ד’ בשבוע שעבר את חוות דעתו על ההחלטות שהתקבלו באותה ישיבה. לדבריו, הוא סבור כי “אין כל תוקף ל’החלטות’ כלשהן, ככל שהתקבלו כאלה לאחר פיזור האסיפה” ותולה זאת בכך שהאסיפה דה פאקטו פוזרה טרם ההצבעה על ההחלטות.

בתחילת השבוע שעבר התכנסה האסיפה הכללית של איגוד המתכננים באופן מיוחד לדון בטענות של בכירים באיגוד נגד נשיא האיגוד דן דוברי, אולם לאחר שעורך דינו של דוברי סירב לצאת מן האולם, עזב עומר גטניו, יו”ר האיגוד, את האסיפה. מקורבים לגטניו טענו, כי יציאתו מן האסיפה משמעותה פיזור האסיפה, אך דוברי גרס כי החלטתו של גטניו לצאת מן האסיפה אינה מחייבת את פיזור האסיפה, ולכן האסיפה נמשכה להתנהל כרגיל. לדברי דוברי, לו הייתה עוברת בהצבעה החלטה לפזר את האסיפה – הדבר היה נחשב כפיזור האסיפה.

לדברי עו”ד גבע, לאחר עזיבת גטניו “קמו חברי איגוד והחלו נוהרים אל מחוץ לאולם, מה שעולה כדי הצבעה ‘ברגלים’ בתמיכה להודעתך (הודעת גטניו על עזיבת וסיום האסיפה) ובפועל הביא לפיזור האסיפה”. כמו כן מוסיף היועץ המשפטי, כי “לא נקראו חברי האיגוד לאולם לצורך קבלת החלטות או לניהול דיון לכאורה במסגרת אסיפה כללית, וביציאתך מהמקום (יציאת גטניו) כיו”ר האסיפה וכיו”ר האיגוד היה בכך גם אקט ברור לנוכחים שהאסיפה פוזרה. גם אני, כיועמ”ש של האיגוד, לא נקראתי חזרה לאולם ואף אני סברתי כי אכן האסיפה פוזרה”.

בבוקר יום ה’ שלח יו”ר הארגון מייל, שכלל את השקפתו האישית על הקרע המתרחש באיגוד. במייל מציין גטניו, כי באסיפה שהתקיימה בתחילת השבוע “הצליחו מספר חברים באמצעי בריונות, לחשוף את פרצופה המכוער (של העמותה), תוך כדי מאבק לא מובן על תארים כאלה ואחרים” וגם הוא שולל את ההחלטות שנעשו בישיבה לאחר לכתו.

במייל הסביר גטניו את צעדיו באותה הישיבה. לדבריו “במקום לנהל דיון שקוף, הנותן במה לחברים להשמיע קולם ולהביע דעתם, החליטו שני חברים בוועד המנהל לפוצץ את הישיבה, ולפגוע, עבור כל שאר החברים, בעתיד האיגוד”. כמו כן הזכיר גטניו את חשיבותה של אותה ישיבה, לאור הצורך לבאר את השאלות הרבות שעלו בחודש האחרון בתוך האיגוד.

טרם הישיבה, בכירים באיגוד, בהם היו”ר גטניו, טענו לליקויים בהתנהלותו של דוברי במסגרת האיגוד. נטען, כי קיימים בין היתר ליקויים בהתנהלות הכספית של המכללה לתכנון פיננסי (שהייתה עד לאחרונה בבעלותו של דוברי) מול האיגוד. הליקויים עוסקים בהתחשבנות של הלוואה שנתנה המכללה לאיגוד, והכנסים שערכה המכללה עבור האיגוד.

במייל הסתמך גטניו על חוות דעת של מבקר הפנים ועל דברי גבע וטען כי עזיבתו אכן הביאה לפיזור הישיבה ולדבריו, להחלטות שהתקבלו לאחר עזיבתו אין תוקף משפטי. מתוך כך, טען כי  “מעשיהם של שני חברי הוועד, הכוללים בחלקם שינוי מורשי החתימה באיגוד ובחשבון הבנק שלו, פנייה יזומה ותמוהה לרשם העמותות בניסיון לחטוף תארים וכן התחזות למייצגים את הוועד המנהל של האיגוד, הינם בגדר חתירה נגד כל חברי האיגוד, נגד העמותה וניסיון לזכות בכבוד מפוקפק שלא ניתן להם על ידי אף אחד”.

לאחר יציאתו של גטניו, האסיפה כאמור נמשכה והחליטה להקדים את הבחירות ל-22 בנובמבר, בהן ייבחר ועד מנהל חדש וסיו”ר חדש, שישמש כסגנו של היו”ר הנכנס נועם הירשקורן, שצפוי להיכנס לתפקיד ב-1 בנובמבר, במקום היו”ר הנוכחי גטניו. כאמור, על פי היועץ המשפטי אין להחלטות אלו תוקף.

דוברי מסר בתגובה: “יש לנו אישור על כך שהאסיפה הייתה חוקית, והיא כבר דווחה לרשם העמותות“. עוד התייחס דוברי לחוו”ד של היועץ המשפטי ואמר: “עו”ד גבע אומר שהוא לא ידע שהאסיפה המשיכה אחרי יציאתו. אם עו”ד בוגוט יוציא חוו”ד שהאסיפה חוקית, אז כנראה שהוא יודע על מה הוא מדבר”.

 

Be the first to comment