פמי פרימיום עוברת לענן

אסף שייקביץ', מנהל טכנולוגיות ראשי בפמי פרימיום: המערכת מוטמעת כעת במשרד הבריאות ובבתי חולים גדולים כשהמטרה היא להתפרס בכל מוסדות הבריאות בארץ ובשלבים מאוחרים יותר גם מחוץ לגבולות ישראל

אסף שייקביץ', מנהל טכנולוגיות ראשי בפמי פרימיום
אסף שייקביץ', מנהל טכנולוגיות ראשי בפמי פרימיום
אסף שייקביץ’, מנהל טכנולוגיות ראשי בפמי פרימיום

בפמי פרימיום הסתיים פרויקט לבניית תשתית טכנולוגית עבור מערך הטלרפואה של החברה שבוצע על ידי CloudZone, חברת הענן של מטריקס. בעקבות כך, שירותי הטלרפואה של החברה, המספקים שירותי ייעוץ רפואי למאות אלפי לקוחות בישראל תחת אבטחת מידע מוגברת, החלו לפעול בגרסה מחודשת בענן וב-On premise באמצע חודש מאי. הטמעת הפרויקט כולה ארכה כשנה אחת בלבד.

מערכת הטלרפואה של פמי פרימיום נבחרה על ידי משרד הבריאות למערכת שתשמש את מוסדות הרפואה הציבוריים בישראל. המערכת הינה מרפאה דיגיטלית, שמטרתה לשמש חולים, מרפאות חולים, בתי חולים וכן את משרד הבריאות. הפתרון מאפשר לכל אלו לתקשר ביניהם במסגרת מאות אלפי ייעוצים רפואיים בשנה.

נמסר כי הפתרון מתבסס על חוד החנית של הטכנולוגיה, בשילוב של הנהלה רפואית מובילה ומאות רופאים מקצועיים ובעלי הכשרה מתאימה, שמעניקים שירות במגוון רחב של התמחויות, הכולל הפקת מרשמים והפניות, ייעוץ רופאים מומחים, מוקד שירות שפעיל 24/7, שיחות וידאו באיכות HD ועוד. כל אלו נמצאים תחת הגדרות אבטחת מידע נוקשות, על מנת להבטיח שמירה על מידע רפואי רגיש ועל פרטיותם של המשתמשים במערכת.

בפמי בריאות חיפשו ליצור ארכיטקטורה חדשה לשירות שלהם, שתתאים לארגוני אנטרפרייז כמו בתי חולים ומשרדי ממשלה, ובו בזמן תותאם גם לסביבות ענן שונות כמו Amazon Web Services ו-Azure של מיקרוסופט. CloudZone סייעה לפמי פרימיום ליצור את תשתית הענן שתואמת את צרכיה, תוך ליווי בהחלטה על הארכיטקטורה המתאימה, ייעוץ לאורך התהליך ויישום בפועל של התשתית הנכונה לארגון.

איציק חמו, מנכ”ל פמי פרימיום

הפתרון שמספקת פמי פרימיום מגובה על ידי אפליקציה מודרנית בתצורת CloudNative המורכבת מכ-15 שירותים שונים (microservices) ועל כן התשתית הבסיסית שנבחרה לפרויקט זה הייתה מערכת אורקסטרציית הקונטיינרים קוברנטיס (Kubernetes) . התשתית שיצרה CloudZone עבור פמי היא תשתית אגנוסית המושתתת על מערכת של קונטיינרים, אשר מאפשרת לפמי פרימיום להפעילה בענן או באופן מקומי במוסדות הרפואה מולן היא פועלת, כשהיא אינה מחויבת לאף תשתית ענן.

באמצעות שדרוג המערכת, מפתחי התוכנה של פמי נהנים כעת מאוטומציה של תהליכי DevOps עבור תהליכי בדיקות אוטומטיים, ומעדכוני גרסה מידיים ויכולות פיתוח מהירות יותר, המניבות תפוקה גבוהה ביחס למתחרים בשוק. הדבר מאפשר למערכת לעמוד בדרישת זמינות גבוהה ולספק ללקוחות שירות יעיל, מהיר ובזמן אמת.

“ביחד עם CloudZone יצרנו את התשתית הטכנולוגית המעודכנת ביותר מ-א’ ועד ת”, אמר אסף שייקביץ‘, מנהל טכנולוגיות ראשי בפמי פרימיום. “הצוות המיומן של יחידת הענן ליווה אותנו לאורך כל הדרך, הכווין אותנו בבחירת הפתרונות המתאימים וסייע לנו ביישום הארכיטקטורה ותשתית הענן בסביבת הפיתוח שלנו. כעת המערכת מוטמעת במשרד הבריאות ובבתי חולים גדולים בישראל כשהמטרה היא להתפרס בכל מוסדות הבריאות בארץ ובשלבים מאוחרים יותר גם מחוץ לגבולות ישראל.

יפתח שיינבאום, ארכיטקט פתרונות בכיר ב- CloudZone אמר: “בפרויקט נכללות הטכנולוגיות העדכניות ביותר עבור תשתית אפליקטיבית לאפליקציות מסוג CloudNative. הפתרון שיצרנו נותן מענה לחיבוריות microservices בצורה היברידית מעל ספקי ענן שונים, ומספק ערך מוסף בצורת חיווי על איכות הקוד ללא קשר לתקינותו הלוגית. בנוסף, הפתרון מאפשר צריכה קלה ומיידית של שירותי בדיקות ופריסה בסביבות שונות על ידי צוותי ה-QA וכן התקנת גרסאות חדשות בייצור. תהליכי ה-CICD (continuous integration & deployment) מנצלים את היתרונות של קונטיינרים להרצת התהליכים במהירות גבוהה וביעילות. שילוב של כל אלו עם השימוש בקוברנטיס נותן לנו פתרון מלא שהוא בנוסף אגנוסטי לחלוטין לתשתית עליה הוא רץ. זה מאפשר לארגון לקחת בכל עת ובמינימום עלות, את כל הפתרון לספקי ענן או מרכזי מידע שונים ובכך מתאפשרת לו גמישות מבחינת עלות, רגולציה, ועוד צרכים שעלולים לעלות בהמשך”.

Be the first to comment