פסגות תשתף פעולה עם חברת הפינטק TipRanks: יפתחו מערכת בינה מלאכותית

ברק סורני מנכ"ל פסגות: תחום הפינטק מתפתח בשנים האחרונות בקצב מהיר, גוף פיננסי שלא ידע לשלב חדשנות וטכנולוגיה בכל תחומי פעילותו - לא יוכל לשרת את לקוחותיו באופן הטוב ביותר

בית פסגות בתל-אביב, צילום: נעמן פרנקל
בית פסגות בתל-אביב, צילום: נעמן פרנקל

בית ההשקעות פסגות מוביל מהלך בתחום ניהול ההשקעות ומקים מיזם משותף עם חברת הפינטק הבינלאומית TipRanks (טיפרנקס). המיזם כולל פיתוח מערכת קוואנט לשוק המוסדי, שתתבסס על טכנולוגיה חדשנית של machine learning ו-big data. המערכת תסייע  למנהלי השקעות בפסגות בקבלת החלטות השקעה ובאיתור השקעות אטרקטיביות,  אשר יתבססו על מודלים סטטיסטים ואסטרטגיות השקעה מתקדמות שיפותחו באמצעות אותה המערכת.

ברק סורני, מנכ"ל פסגות
ברק סורני, מנכ”ל פסגות

ניהול השקעות באמצעות מערכות מחקר כמותיות (קוואנט)  הוא תחום שנמצא במגמת גידול משמעותי בעולם בשנים האחרונות והוא, בין היתר, נותן מענה אופטימלי לכמויות המידע האדירות שעל מנהל השקעות לנתח ולעבד טרם קבלת החלטת השקעה.

בפסגות מציינים, כי מערכת מסוג זה מהווה מהפכה בתחום ניהול ההשקעות. היא מעמידה לרשות המנהל המוסדי “מחשב על” שמסייע לו לעבד, לנתח ולתחקר  את כלל המידע הקיים בכל שוק פיננסי בעולם בעבר ובזמן אמת. על בסיס ניתוח זה הוא יכול לגבש אסטרטגיות ומודלי השקעה אטרקטיביים המתאימים למדיניות ההשקעות של הגוף. טכנולוגיית הבינה המלאכותית מאפשרת לבחון את המלצות המערכת וביצועי המנהל בכל עת ובמידת הצורך לשפר את ההמלצות העתידיות של המערכת.

עוד נמסר, כי “שיתוף הפעולה בין פסגות לטיפרנקס, הוא טבעי, כי כבר היום טיפרנקס מובילה בתחום המחקר המבוסס מידע פיננסי מגוון וייחודי כגון: עסקאות בעלי עניין, ניתוח סנטימנטים, דירוגי אנליסטים ובלוגרים, הרכב נכסי קרנות גידור ועוד – וכל אלו ישולבו במערכת העתידית.

עם סיום פיתוח המוצר החדשני הוא צפוי להיות מוטמע בתהליכי ניהול ההשקעות של פסגות כאשר חברת טיפרנקס תוכל להציע אותו לגופים מוסדיים אחרים ברחבי העולם. את שיתוף הפעולה עם טיפרנקס הוביל מנהל תחום החדשנות בפסגות, עידן בן נאים”.

טיפרנקס החלה לפעול ב-2012 ומוצריה מוטמעים בגופים פיננסים גדולים בהם: נאסדקאיטרייד ובנק סנטנדר.

לדברי מנכ”ל פסגות, ברק סורני: “המהלך הינו חלק מהאסטרטגיה של בית ההשקעות אשר פועל ליישום חדשנות בכל היבטי פעילותו על מנת להביא ערך ללקוחותיו. המערכת שתפותח תהווה כלי נוסף שיתמוך במנהלי ההשקעות בפסגות בכל אפיקי הפעילות של החברה – חיסכון ארוך טווח, בינוני וקצר. תחום הפינטק מתפתח בשנים האחרונות בקצב מהיר וגוף פיננסי שלא ידע להתאים את עצמו לסביבה המשתנה ולשלב את החדשנות והטכנולוגיה בכל תחומי הפעילות : ניהול השקעות, פיתוח מוצרים, שירות לקוחות ועוד – לא יוכל לשרת את לקוחותיו באופן הטוב ביותר”.

לדברי מנכ”ל טיפרנקס, אורי גרינבאום: “מערכת הקוואנט החדשה מאפשרת לכל מנהל השקעות להריץ כמויות עצומות של מידע אלרטנטיבי על מנת לבנות ולבדוק אסטרטגיות השקעה כמותיות. עולם השקעות ה-Quant צובר תאוצה בכל העולם ואנו רואים זאת אצל חלק גדול מהלקוחות המוסדים שלנו. הבעיה המרכזית של רוב הגופים היא העלות האסטרונומית של צוותי מתמטיקאים ומתכנתים שמקודדים אסטרטגיות, המערכת החדשה מאפשרת לגופים ללא קבוצות quant וללא צורך בכתיבת קוד לבנות אסטרטגיות לפי רמות סיכון ואופק השקעה כשהבסיס הוא המידע ש-TipRanks מנתחת מהאינטרנט.  הבחירה בפסגות כשותף לפיתוח המוצר הייתה מאוד טבעית עבורנו, מכיוון שמדובר בבית ההשקעות הגדול בארץ. מעבר לכך, פסגות שם דגש על חדשנות ויעילות, דבר שקריטי להצלחת שת”פ עם סטארטאפ”.

Be the first to comment