קוד פתוח כעתיד החדשנות ומדוע זה נוגע לכולנו

חשוב לזכור כי קוד פתוח מתחיל ומסתיים עם הקהילה. זהו הרוטב הסודי של הקוד הפתוח. לראות קהילות קוד פתוח בעבודה, משתפות פעולה כדי לפתור אתגרים משמעותיים, ויוצרות שדות משחק כדי לאפשר לרעיונות הטובים ביותר לנצח, זה דבר רב עוצמה באופן מדהים

ג'ים וויטהרסט נשיא ומנכ"ל רד האט

מאת ג’ים וויטהרסט

בחברת רד האט (Red Hat) אנחנו עובדים באופן הדוק מאוד עם קהילת הקוד הפתוח ותורמים לחדשנות המונעת על ידי הקהילה שמקדמת רבות, מתוך עשר יוזמות, תוכנות קוד פתוח המובילות בעולם. לאחר מכן אנו בוחנים בקפדנות ואורזים את רעיונות התוכנה הטובים ביותר כדי להבטיח שהם מוכנים לשימוש מסחרי; לדוגמה: יותר מאובטחים ויציבים. אנו מספקים תמיכה עבור תוכנה זו, ועובדים עם אקוסיסטם רחב של שותפים ברחבי העולם כדי להסמיך גם את פתרונותיהם.

לקוד פתוח יש פופולריות רבה ביותר והוא בא לידי ביטוי בצורות רבות. סביר להניח שכולנו משתמשים בו מאות פעמים ביום בלי לדעת זאת. בכל פעם שמשתמשים באינטרנט, דואר אלקטרוני, צ’אט מקוון עם חברים, הזרמת מוסיקה, משחק במשחקי וידאו, או אפילו בסמארטפון. בכל אלה ועוד, נעשה שימוש בצורה כלשהי של תוכנות קוד פתוח. בארגונים, ברחבי תעשיות ותחומים שונים משמש הקוד הפתוח עבור דברים רבים, החל ממחשוב ענן ופיתוח יישומים, עד לביג דאטה, אחסון נתונים ועוד.

יש נטייה לקשר בין קוד פתוח ולינוקס, שהיא מערכת הפעלה. שלא כמערכות הפעלה מסחריות אחרות כמוMicrosoft Windows , לינוקס היא חינמית ומתעדכנת ומשופרת בקביעות על ידי הכישורים והמומחיות של אלפי אנשים, לא רק על ידי צוות אחד של מהנדסים. זו הסיבה לכך שבקוד פתוח, קצב החדשנות יכול להיות הרבה יותר מהיר מאשר בחברת תוכנה קניינית וזו סיבה חשובה לכך שפיתוח קוד פתוח הופך לברירת מחדל עבור טכנולוגיות וארגונים רבים.


אתר משאבים חסום בחלקו למשתמשים רשומים בלבד.
ניתן להרשם לקבלת כניסה מיידית ומלאה לתכני האתר
.

Be the first to comment