רפאל תובעת מיליון שקל מעובד שלא סיים את לימודיו שמומנו על ידה

החברה שלכם שולחת אתכם ללימודים על חשבונה? הכתבה הזו בשבילכם. רפאל - מערכות לחימה מתקדמות תובעת בסך של 935 אלף שקל את מקסים גולדשטיין עובד שלה לשעבר על כך שהפסיק את לימודיו וגרם נזק לחברה

רפאל: הנתבע לא סיים תואר שלישי ומסרב להשיב את הכסף שהושקע בלימודיו. תמונה: Pixabay
רפאל: הנתבע לא סיים תואר שלישי ומסרב להשיב את הכסף שהושקע בלימודיו. תמונה: Pixabay

החברה שלכם שולחת אתכם ללימודים על חשבונה? הכתבה הזו בשבילכם. החברה הממשלתית רפאלמערכות לחימה מתקדמות הגישה לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה תביעה בסך 935 אלף שקל כנגד מקסים גולדשטיין, עובד שלה לשעבר. בתביעה נאמר כי הנתבע נשלח מטעמה ובמימונה של רפאל ללימודי תואר שלישי בחו”ל, וכי רפאל תלתה בו תקוות גבוהות, ומשכך החליטה לטפח את השכלתו ולהשקיע בעתידו המקצועי.

לדברי רפאל ציפיותיה מן הנתבע עוגנו בצורה חוזית ונחתם ביניהם בחודש יולי 2015 הסכם למימון לימודיו (שכר לימוד שנתי בסך 5,000 דולר) והוצאות מחייתו (מלגת קיום חודשית בסך 6,925 דולר), בעוד הנתבע התחייב לשוב לעבודתו ברפאל עם סיום לימודי התואר, למשך תקופה של 5 שנים. בהסכם נקבע עוד כי במקרה של הפסקת הלימודים בטרם עת, או במקרה בו לא ישוב הנתבע לעבודתו ברפאל לתקופה המוסכמת בת 5 שנים, הוא יידרש להחזיר לרפאל את הסכומים הכספיים שהשקיעה בו ובהכשרתו.

לטענת רפאל, באמצעות עוה”ד שיר אריאלי וקובי חתן ממשרד תדמור ושות’ פרופ’ יובל לוי, הנתבע שהחל את לימודיו בקיץ 2015 הפסיק את לימודיו והתפטר מעבודתו ברפאל בחודש ינואר שנה, וזאת מבלי שהשלים את לימודי התואר ושב לעבוד בחברה בהתאם להסכם בין הצדדים. בתביעה נאמר כי מאחר ובהתנהגותו זו הפר הנתבע את ההסכם בין הצדדים ועל כן אין מחלוקת, פנתה אליו רפאל עוד בחודש ינואר לשם קבלת החזר התשלום המגיע לה על פי האמור בהסכם.

לדברי רפאל עד היום וחרף הצהרותיו בדבר רצונו לשלם את חובו, לא החזיר לה הנתבע את כספה, ודחה אותה בלך ושוב, וכי מתשובותיו המתחמקות קשה מאוד שלא להתרשם כי כלל אין בכוונתו להשיב לה את חובו העומד כעת על הסך של 935 אלף שקל.

בתביעה נטען כי הנתבע אינו כופר בחוב אך טוען כי אינו יכול לשלם אותו בשל מצבו הכלכלי. לטענת רפאל היא השקיעה בנתבע כמיליון שקלים במטרה לקצור את פירות השכלתו הגבוהה, וכעת משנקטעו לימודיו היא עומדת על זכותה לקבל בחזרה את הסכום האמור.

בית הדין נעתר לבקשת רפאל והורה להטיל עיקול זמני במעמד צד אחד עד לגובה סכום התביעה על כספי פיצויים וקרן השתלמות  של הנתבע וזכויותיו של הנתבע בחברות אקסלנס השקעות, הראל, הראל פנסיה וגמל, ילין לפידות ניהול תיקי השקעות, וכלל ביטוח.

את תגובתו של מקסים גולדשטיין לא היה ניתן להשיג

Be the first to comment