תביעה: העובדים פעלו בדרך עצמאית וערכו התקשרויות עם לקוחות גם לאחר שנטמעו בחברה הרוכשת

בשלב זה התובעת יודעת להצביע על נזק של יותר מ-100 אלף דולר שנגרם לה כתוצאה מגזל לקוחותיה על ידי הנתבעים. תגובת הנתבעים: ניתן להבין שהמניע האמיתי להגשת התביעה על ידי יוביטק הוא המצאת משקל נגד לתביעה שיוביטק יודעת שתוגש כנגדה בימים הקרובים בסכומים ניכרים על ידי הנתבעים

חברת יו-ביטק סולושנס מנתניה העוסקת במתן שירותים בתחומי התשתיות, שירות ייעוץ ואינטגרציה, שרותי הדרכה, פיתוחי תוכנה והטמעות בתחום המחשבים הגישה תביעה בסך 460 אלף שקלים כנגד אהוד לפיד מהוד השרון, שחר לסרי מקרית אונו ואלי סמרה מתל אביב.

לדברי התובעת לפיד ולסרי מכרו לה בסוף שנת 2015 תמורת 600 אלף שקל את פעילותה של חברת אפריקלאוד טכנולוגיות מפתח תקוה שבבעלותם, בה עבד הנתבע אלי סמרה. פעילותה של אפריקלאוד עם פרויקטים בתחום תשתיות IT ורישוי תוכנה ומכירת חומרה, הייתה דומה ומשתלבת בפעילותה שלה. מאותו מועד החלו הנתבעים לעבוד אצלה כעובדים בכירים ועסקו בתחום המכירות וניהול לקוחות, ונחשפו למידע הרגיש ביותר שלה שהנו לקוחותיה.

בשנה האחרונה ובזמנים שונים סיימו הנתבעים את עבודתם בתובעת. זמן קצר לאחר מכן, התברר לתובעת לתדהמתה כי במקביל לעזיבתם, פעלו לפיד שהועסק אצלה בתפקיד סמנכ”ל מכירות ושיווק ולסרי שהועסק בתפקיד פריסייל ומוביל טכנולוגי, לקיים את אותה הפעילות בה היא עוסקת וזאת במסגרת אותה חברה שפעילותה נמכרה לה על ידם. לצורך כך מציינת התובעת גייסו לשורותיהם לפיד ולסרי גם את הנתבע אלי סמרה שהועסק אצל התובעת בתפקיד אחראי חידושים ומכירות ואשר עבר לעבוד ביחד עמם מייד עם עזיבתו את עבודתו אצלה ובסבירות גבוהה אף קודם לכן.

לא די בכך, אלא שהתברר לתובעת כי הנתבעים ללא בושה ותוך הפרה בוטה של הסכם העסקתם הכולל התחייבות לאי תחרות וסודיות, עורכים התקשרויות עם לקוחות שהיו עד כה לקוחות התובעת, תוך שהם מנצלים את הידע הרב שצברו בקשר לאותם הלקוחות, דבר המקנה להם יתרון אדיר על חשבונה של התובעת.

לדברי התובעת באמצעו עו”ד יחזקאל אילון כבר בשלב זה היא יודעת להצביע על נזק של למעלה מ-100 אלף דולר שנגרם לה כתוצאה מגזל לקוחותיה על ידי הנתבעים, כאשר חלק גדול מהנזק שנגרם לה כתוצאה מהתנהלותם של הנתבעים כלל אינו ידוע לה . זאת מאחר שאין לה דרך לדעת לאילו לקוחות פונים הנתבעים מאחורי הקלעים, ואילו לקוחות או הזדמנויות עסקיות אבדו לה כוצאה מכך.

בנוסף לסעד הכספי מתבקש בית הדין לאסור על הנתבעים לעשות שימוש במידע העסקי והמסחרי של התובעת או להעביר אותולצד ג’ כלשהו לרבות כל חברה שבשליטתם, וכן מלפנות ללקוחותיה.

תגובה:

עורכי הדין שחר סקברר וגיא יקותיאל, שמייצגים את לסרי, לפיד וסמרה, מסרו בתגובה, כי: “באופן תמוה, יוביטק מיהרה למסור את התביעה לתקשורת עוד לפני שהיא מסרה אותה לנתבעים עצמם. כשהתביעה תגיע לידינו נלמד את פרטיה ונגיש את ההתייחסות העניינית לבית המשפט. עם זאת, דומה שכבר כעת ניתן להבין שהמניע האמיתי להגשת התביעה על ידי יוביטק הוא המצאת משקל נגד לתביעה שיוביטק יודעת שתוגש כנגדה בימים הקרובים בסכומים ניכרים על ידיי הנתבעים, בין היתר בגין תקופת עבודתם ביוביטק”.

 

Be the first to comment