אגודת האקטוארים העניקה תעודות לאקטוארים חדשים

התעודות הוענקו במסגרת כנס מקצועי בהשתתפות יותר מ-150 אקטוארים * בכנס השתתפה פרופ' ישע סיון, שהרצתה על השפה הניהולית החדשה בעולם בעקבות מגפת הקורונה

אגודת האקטוארים בישראל ערכה ביום חמישי, ה-26 בנובמבר, כנס מקצועי בזום בהשתתפות יותר מ-150 אקטוארים חברי האגודה. במהלך הכנס העניקה האגודה תעודות לאקטוארים שעברו בהצלחה במהלך השנה את מבחני ההתמחות והשלימו את התמחותם המעשית, לפי רמות הסמכה שונות.

הכנס היווה חלק ממגוון רחב של מפגשים מקצועיים, שעורכת האגודה גם בתקופה מאתגרת זו. לדברי גורמים באגודה, “הכנסים זוכים להיענות מרשימה ולהשתתפות של אקטוארים רבים מאוד, מהדור הצעיר ועד לאקטוארים הבכירים בחברות הביטוח, בגופי הפנסיה ובשוק החופשי”.

בכנס הוענקו תעודות “אקטואר מוסמך” לשלושה אקטוארים: שרה קליימן, ראובן מנדל ויואל כהנא, לאחר שהשלימו את מלוא דרישות ההכשרה. במקביל,  הוענקו תעודות “אקטואר מתמחה” לשני אקטוארים: עומר קליינר ואריק ליטבק.

ד”ר ענת אלעד, חברת ועדת ההכשרה, העניקה את התעודות הווירטואליות לאקטוארים החדשים ואמרה: “האקטואריה הינה דיסציפלינה מאתגרת, המציבה בפני העוסקים בה דרישות מורכבות וייחודיות. מתוך הכרה באותן דרישות מקפידה האגודה לאורך השנים לשמור על רמת ההכשרה הגבוהה ביותר”.

דפנה קאופמן, נשיאת אגודת האקטוארים בישראל,  ציינה, כי “האגודה רואה כיעד מרכזי להגדיל את מעגל האקטוארים בישראל עקב הביקוש הרב לידע המקצועי ולמגוון ההתמחויות של האקטוארים, לטובת קבלת החלטות עסקיות, פיננסיות וחשבונאיות”.

בהקשר זה, מסר שחר רון, יו”ר ועדת השיווק של האגודה, כי “מתקיים שיתוף פעולה פורה של האגודה עם גורמי אוניברסיטת חיפה וראשי התכנית לאקטואריה באוניברסיטה. שיתוף הפעולה נועד לתמוך שיווקית ביצירת חשיפה משמעותית של המקצוע בקרב צעירים מבטיחים בעלי אוריינטציה ריאלית ולעודדם להצטרף ללימודי המקצוע בחיפה. התכנית השיווקית, שמקודמת בימים אלה, צפויה להתבצע במהלך 2021, לקראת ההרשמה לסמסטר אביב”. 

הכנס כלל את הרצאתו של פרופ’ ישע סיון, מייסד ומנכ”ל קהילת “הראש הדיגיטלי” – הבית של מנהיגי הדיגיטל בישראל. בהרצאתו התייחס פרופ’ סיון לשלושה מודלים של “נורמלים חדשים”, ששינו את שגרת חיינו בעקבות מגפת הקורונה ויצרו שפה ניהולית חדשה בעולם המתגבש.  על רקע מודלים אלו התייחס פרופ’ סיון לתעשיית הביטוח בישראל ולדבריו, “כאשר חברות כמו למונייד, שהונפקה לאחרונה, מאיימות או מתחברות עם ענקיות ביטוח כמו Ping An ו-AXA, המוחות של הביטוח בישראל חייבים להבין, לדחוף ולהוביל שינויים מהותיים בהתנהלותם. אף אחד לא רוצה להיות תחנת מוניות בעידן של Gett (גט טקסי) וזה הזמן לחדשנות משמעותית בחברות הביטוח בישראל”.

בתום ההרצאה מסרה נעמה חשמונאי, חברת ועד אגודת האקטוארים ולשעבר נשיאת האגודה, על שיתוף פעולה  בין קהילת “הראש הדיגיטלי” לבין האקטוארים.

Be the first to comment

Leave a Reply