אופציות לעובדים: האופציות של מנהלי ועובדי אלטשולר שחם גמל ופנסיה שוות כבר כמעט 48 מיליון שקל

הרווח נובע בעיקר מהעלייה החדה של מניית החברה מאז השקתה ביולי 2019. האופציה על המניה הוא רכישה של מניה במחיר 6.02 שקל. מחיר המניה היום 11.95, כמעט פי 2 יותר

קלמן שחם וגילעד אלטשולר צילום יחצ
קלמן שחם וגילעד אלטשולר צילום יחצ

משתלם לעבוד באלטשולר שחם גמל ופנסיה. על רקע הזינוק במניה מאז הנפקתה ביולי , האופציות של העובדים וההנהלה מגלמות רווח של 48 מיליון שקל. שווי השוק של אלטשולר שחם, נכון ליום המסחר הנוכחי, עומד על 2.27 מיליארד שקל.

נכון לתחילת ינואר, הנהלת בית ההשקעות והעובדים החזיקו בכ-8.56 מיליון אופציות לקניית מניות בשווי של 6.02 שקל למניה. לאחר עלייה של כמעט 100% במניה, נסחרת מניית החברה היום בשווי של 11.95 שקל. לכן, ההטבה להנהלה והעובדים שווה כאמור יותר מ-48 מיליון שקל. מדובר כמובן ברווח “על הנייר”, משום שהעובדים יוכלו לממש את האופציה רק בשנת 2021.

ביולי 2019 אישר דירקטוריון חברת הגמל את ההקצאה של כתבי האופציה על פי תוכנית האופציות שנרקחה בחברה טרם הנפקתה. בהתאם לתוכנית, החברה רשאית להקצות לעובדי החברה וחברות קשורות, במסגרת שתי פעימות, עד ל-12.2 מיליון אופציות. החלוקה אושרה ומהווה תוכנית חדשנית בענף הגמל והביטוח, כדי לספק תמריצים לצבר העובדים ולהגדיל את משך הישארותם בחברה. כתוצאה מכך, רוב האופציות לעובדים הן בנות שלוש שנים ויבשילו רק ב-2021. האופציות להנהלה מבשילות מוקדם יותר (באפריל מדי שנה).

עד כמה תוכניות האופציות עובדות, על רקע האופי של הדור הנוכחי שמתאווה להחליף עבודה תכופות? הנתונים שדווחו לבורסה מלמדים שכמות האופציות למניות של אלטשולר שחם ירדה בחודש דצמבר מ-8.65 מיליון ל-8.56 מיליון. זו ירידה של כמעט 85 אלף אופציות בשווי 985 אלף שקל. הקיטון באופציות נעשה לא בשל מימוש, אלא בעקבות סיום תפקידם של חמישה עובדים בחברת הגמל. .

Be the first to comment

Leave a Reply