אושר בטרומית: תוארך התקופה להגשת בקשה לחלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו

מוצע להאריך בשנה נוספת את התקופה לרישום פסק דין לחלוקת חיסכון פנסיוני, שניתן לפני יום התחילה של החוק לחלוקת חיסכון פנסיוני. התברר, כי למרות הזמן שחלף ממועד תחילתו של החוק, עד עתה טרם הותקנו תקנות לעניין הדרכים להגשת בקשה לרישום פסק דין לחלוקת חיסכון פנסיוני במנהלת הגמלאות של שירות המדינה ובצה"ל

מעסיקים שתובעים עובדים לשעבר. תמונה: pixabay
מעסיקים שתובעים עובדים לשעבר. תמונה: pixabay
מרב מיכאלי
ח”כ מרב מיכאלי

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק לחלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו (תיקון – הארכת התקופה להגשת בקשה לרישום פסק דין שניתן לפני יום התחילה), התשע”ח-2018 של חברי הכנסת אלי אלאלוף (כולנו) ומרב מיכאלי (המחנה הציוני) והצעה דומה של ח”כ מיכל רוזין (מרצ).

מוצע להאריך בשנה נוספת את התקופה לרישום פסק דין לחלוקת חיסכון פנסיוני שניתן לפני יום התחילה של החוק לחלוקת חיסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו, לעניין זכאות לקצבת שאירים.

בדברי ההסבר נכתב: “התברר, כי למרות הזמן שחלף ממועד תחילתו של החוק, הרי שעד עתה טרם הותקנו תקנות לעניין הדרכים להגשת בקשה לרישום פסק דין לחלוקת חיסכון פנסיוני במנהלת הגמלאות של שירות המדינה ובצה”ל. דווקא גורמים אלה, שאליהם נוגעת האפשרות לזכות בקצבת השאירים, טרם הטמיעו את החוק וטרם הנהיגו מערכת סדירה של רישום בקשות. כמו כן התברר, כי למרות הבטחות בעניין זה, לא הובאה לידיעת הציבור האפשרות לפנות ולהגיש בקשה לרישום לגבי פסקי דין ישנים שקדמו למועד”.

ח”כ מיכאלי: מדובר בסוגיה אנושית ממדרגה ראשונה. מדובר בזוג שאחת עובדת וחוסכת יותר לפנסיה והשני או השנייה משקיעה בצרכי הבית תוך הסתמכות על הפנסיה של בן הזוג, מתוך הנחה שהם יחיו יחד לנצח.

43 חברי כנסת תמכו בהצעת החוק ללא מתנגדים וההצעה תועבר לוועדת העבודה והרווחה.

Be the first to comment

Leave a Reply