אושר ההסכם הקיבוצי הראשון במיטב דש – העובדים יזכו להעלאת שכר שנתית של עד 3%

פרט לשכר, ההסכם מעגן הטבות קיימות לעובדים כגון: הגדרת שכר מינימום בחברה בגובה של 6,000 שקל, השתתפות במימון לימודים אקדמיים וזכאות לקרן השתלמות

אילן רביב. מנכ"ל מיטב דש
אילן רביב. מנכ"ל מיטב דש

דירקטוריון מיטב דש אישר אתמול (ב’) את ההסכם הקיבוצי עליו חתמו ועד העובדים והנהלת בית ההשקעות. זהו ההסכם הקיבוצי הראשון שנחתם בחברה לאחר משא ומתן של כמה חודשים עם העובדים, שהתאגדו בשנת 2017 במסגרת הסתדרות העובדים הלאומית.

במסגרת ההסכם הקיבוצי העובדים יקבלו תוספות שכר שיעמדו על שיעור שנתי שבין 1.5% ל-3% משכר הבסיס של כלל העובדים הזכאים להעלאת שכר. חלק מהתקציב לתוספת השכר ישולם כתוספת אחידה והיתרה תשולם כתוספת דיפרנציאלית לפי החלטת ההנהלה. בקביעת שיעור עליות השכר ניתנה עדיפות לעובדים ברמות השכר הנמוכות ולעובדים ותיקים.

נציין כי בהודעה המקורית של ועד מיטב דש על חתימת ההסכם במאי 2018 נטען כי הוסכם על מנגנון העלאות שכר שנתיות של עד 13.75% ב-4 בשנים הקרובות. סכום זה נדמה כגבוה מהסכום עליו הוסכם אתמול, אך בהתחשב בריביות, הפער מצטמצם (תוספת של עד 12.55% בארבע שנים לעומת 13.75%).

פרט לשכר, ההסכם מעגן הטבות קיימות לעובדים כגון הגדרת שכר מינימום בחברה בגובה של 6,000 שקל, מענקים לחיילי מילואים, מתנות לחגים, השתתפות במימון לימודים אקדמיים וזכאות לקרן השתלמות. כן קובע ההסכם הטבות נוספות וביניהן: מענק חתימה, השתתפות בתשלום קייטנות, מענקי ותק, סבסוד חלקי לארוחות לעובדים ודמי הבראה מוגדלים לעובדים ותיקים.

בנוסף נקבעו הסדרים לגבי ניוד עובדים, קידום, הליכי שיפור ביצועים, הגדרת תקופת ניסיון לעובדים חדשים ולעובדים קיימים והליכי פיטורים. ההסכם אף מגדיר סדרי העבודה בחברה כגון: שעות עבודה, נושאים בהם קיימת חובת היועצות עם ועד העובדים, הסדרים פנסיוניים לעובדים, תחולת סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים, כללי התנהגות והכרעה בהליכי פיטורים. החברה אף תשתתף במימון השתלמויות מקצועיות לעובדים באמצעות עמותת היל”ה של הסתדרות העובדים הלאומית.

אישור ההסכם במיטב דש מופיע על רקע חתימות נוספות של הסכמים קיבוציים ראשונים בענף. ביולי 2017 נחתם הסכם קיבוצי ראשון במנורה מבטחיםשקבע שכר מינימום בחברה של 6,000 שקל. בחודש ינואר גם בשלמה נחתם הסכם קיבוצי ראשון ובחודש שעבר הנהלתAIG  חתמה על הסכם על הסכם קיבוצי עם העובדים. לעומת זאת, עובדי פסגות נמצאים עדיין במאבק לשיפור שכרם ודרישה לחתום על הסכם קיבוצי מול החברה. חתימה על הסכם קיבוצי ודרישת העובדים להעלאת שכר בענף נרשמת לאחר ששנת 2017 הייתה שנה רווחית מאוד לחברות הביטוח.

אילן רביב, מנכ”ל מיטב דש: “אנו שמחים שהגענו להבנות ולהסכם בפרק זמן קצר יחסית עם ועד העובדים. לאורך כל השנים הקפדנו במיטב דש על העסקה הוגנת ומיטיבה, והסכם זה בהחלט ממשיך דרך זו”.

קארין מושאוף, יו”ר ועד העובדים במיטב דש: “אנו שמחים לבשר על חתימתנו על הסכם קיבוצי ראשון במיטב דש, שהוא גם הסכם ראשון מבין כל בתי ההשקעות בישראל. זוהי בשורה משמעותית לעובדי מיטב דש, לאחר הליך משא ומתן מורכב אשר נמשך חודשים ארוכים”.

Be the first to comment

Leave a Reply