אחרי 40 בנציבות שירות המדינה: העובד המושהה פנה לבית הדין להילחם בהשהייתו

לפני כ-10 ימים הוגשה כנגד העובד תביעה משמעתית לבית הדין למשמעת של עובדי המדינה המייחסת לו עבירה של דיווחי נוכחות כוזבים, כאשר עוד טרם הגשת התביעה התקיים לו שימוע לשם בחינת השעייתו

הפיטורים וההשלכות. צילום: Pixabay
הפיטורים וההשלכות. צילום: Pixabay

עובד המושהה ומועסק מאז שנת 1980 בתקן ראש גף (תפעול ותקשורת) בנציבות שירות המדינה מבקש מבית הדין האזורי לעבודה בירושלים להורות על הקפאת ההחלטה על השעייתו מעבודתו.

בפנייה לבית הדין נאמר כי לפני כ-10 ימים הוגשה כנגד העובד תביעה משמעתית לבית הדין למשמעת של עובדי המדינה המייחסת לו עבירה של דיווחי נוכחות כוזבים, כאשר עוד טרם הגשת התביעה התקיים לו שימוע לשם בחינת השעייתו, וכי בד בבד עם הגשת התביעה הוא הושעה מתפקידו על ידי נציב שירות המדינה. 

לדברי העובד לשעבר, בעקבות שינוי ארגוני שבוצע בנציבות שירות המדינה נסגרה המחלקה בה הוא הועסק, ובמשך שנים רבות הוא נשאר בנציבות ללא תפקיד וללא עבודה, ולא נמצא לו תפקיד אחר. הוא מציין כי העביר את ימיו בנציבות בבטלה כשהוא מעביר את שעותיו בבהייה בקירות ויוצא מדעתו באופן שגרם לו לנזקים נפשיים ודכדוך קשה, וכל בקשותיו לפרוש לגמלאות במסגרת אחת מתוכניות הפרישה של הנציבות, לא זכו לכל מענה.

אשר על כן הוא החליט לעשת מעשה פרובקטיבי ומכוון ולהביע את מחאתו על מצבו. לדבריו הוא החל להגיע למקום העבודה להחתים כרטיס נוכחות, ובהמשך לצאת ממקום עבודתו בהפגנתיות ולחזור כעבור מספר שעות על מנת להחתים כרטיס נוכחות וללכת הביתה.

המושהה מציין כי מדובר בהתנהלות פרובוקטיבית שלו שמטרתה היתה להביע מחאה ולהביא לכך שיימצא פתרון למצבו העגום. ואולם אף התנהלותו זו לא הועילה וכך נמשכו הדברים עד ליום בו זומן לחקירה משמעתית בחשד לדיווחי נוכחות כוזבים משך תקופה בת למעלה מ-100 ימים לאורך שנת 2019.

לטענתו הסיבה בגינה נהג להעדר ממקום העבודה שלו היתה אקט מחאתי על ההתעלמות ממצבו והשארתו ללא כל עבודה או עיסוק משך שנים. לדבריו לא יעלה על הדעת שהוא כעובד מדינה מזה כ-40 שנה מצא עצמו מושעה בבושת פנים בחשד לקבלת כספים שלא כדין, וכי הנציבות אשר ידעה היטב את הסיבה בגינה הוא לא נמצא במשרדו במהלך יום העבודה תפעל בדרך שכזו, ותחת למצוא לו פתרון ראוי ומכובד תגיש כנגדו תביעה משמעתית ותשעה אותו מעבודתו.

אשר על כן מבקש העובד מבית הדין לעבודה להורות על ביטול ההחלטה על השעייתו מעבודתו בנציבות והשבת הטיפול בעניינו לאפיק של התדברות בינו לבין מעסיקתו לשם מציאת פתרון לעניין המשך העסקתו בנציבות.

Be the first to comment

Leave a Reply