אלטשולר שחם שב להיות בעל עניין בבנק לאומי לאחר שמכר חלק ממניות הבנק באוגוסט השנה

בית ההשקעות רכש 9 מיליון מניות של הבנק בשבוע שעבר והגדיל את אחזקתו לשיעור של 5.4%. מניית בנק לאומי סבלה בחודש שחלף ממומנטום שלילי כאשר איבדה 4% מערכה

קלמן שחם וגילעד אלטשולר צילום יחצ
קלמן שחם וגילעד אלטשולר צילום יחצ

אלטשולר שחם הגדיל את האחזקות שלו בבנק לאומי. על פי דיווחי הבנק, בשבוע שעבר רכש בית ההשקעות כ-9 מיליון מניות נוספות ובכך הפך להיות שוב בעל עניין כאשר הגדיל את אחזקותיו בלאומי לשיעור של 5.4%. זאת, לאחר שבאלטשולר שחם בחרו למכור חלק ממניות הבנק שברשותם בחודש אוגוסט שחלף.

מניית בנק לאומי סבלה בחודש האחרון ממומנטום שלילי כאשר איבדה יותר מ-4% מערכה בספטמבר (מדד הבנקים איבד בזמן זה 2.4%). מתחילת השנה עלתה מניית הבנק בשיעור של כמעט 14%, נכון ליום ה’ שבוע שעבר. רכישת המניות החוזרת של אלטשולר שחם נעשית לאחר שבחודש יולי ועדת הכספים החליטה למכור את האחזקה של מדינת ישראל במניות בנק לאומי. המהלך שייערך תוך עשרה חודשים יכלול מכירה של יותר מ-88 מיליון מניות בנק לאומי המהוות 5.83% מהון המניות של הבנק.

אלטשולר שחם משמש כבעל עניין גם בבנק דיסקונט. האפשרות של הגופים המוסדיים להפוך לבעלי עניין בבנקים התאפשרה החל משנת 2016, כאשר בנק ישראל הקל ברגולציה ואפשר לאותם גופים לרכוש את מניות הבנקים ביותר מ-5% תחת אישור מיוחד של הנגידה. בחודש יולי השנה הפכו בתי השקעות פסגות והלמן אלדובי להיות בעלי עניין בקבוצת הבנקאות הפיננסים דקסיה. לפני כן, חברת הראל קיבלה אישור מבנק ישראל והצטרפה למיטב דש, המהווה גם היא בעלת עניין בבנקים לאומי ודיסקונט.

Be the first to comment

Leave a Reply