ארגון סגל המחקר ומשרד ראש הממשלה מתייצבים לטובת עובדי ועד רפאל ותובעים לבטל הליכי משמעת נגדם

סגל המחקר: המחקר המנהל חרג מסמכותו, ביצוע מעשים של הטעיה, מצגי שווא, התנכלות, והשפלה פומבית

טנק המרכבה עם מעיל רוח תוצרת רפאל

ארגון סגל המחקר במערכת הביטחון, ברפאל, ובמשרד ראש הממשלה מבקש מבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב להורות לנציבות שירות המדינה לנקוט בהליכים משמעתיים נגד מנהל בכיר בחברת רפאל. בנוסף מתבקש בית הדין להורות לנציבות לבטל לחלוטין את הליכי הבירור או המשמעת כנגד אותם חברי ועד ועובדים שזומנו לבירור, ולאסור על כל פגיעה בעבודתם ובתנאי עבודתם. עוד מתבקש בית הדין לחייב את המדינה בפיצוי כספי בסך 100 אלף שקל לטובת ארגון סגל המחקר.

במבוא לפנייה לבית הדין נאמר כי מדובר בהתנהגות עקבית של המנהל לפגיעה בהתארגנות, בחברי וועד העובדים, ובעובדים וזאת לשם מימוש אג’נדה של הוועדה לאנרגיה אטומית לרסק את העבודה המאורגנת ולהכניס למערכת את העובדים שבמעמד של דור ב’ בחוזים אישיים.

לטענת ארגון סגל המחקר המנהל חרג מסמכותו, ביצוע מעשים של הטעיה, מצגי שווא, התנכלות, והשפלה פומבית. זאת תוך שהוא מגייס למלאכה את עושי דברו- סגנו ומנהלת משאבי אנוש, להיות המוציאים לפועל של תכניתו. בבקשה נאמר כי מעשיו של המנהל נשאו פרי באושים כאשר אחת מחברות ועד סגל המחקר ד”ר ששון התפטרה מתפקידה בשל הלחץ והאיומים שהופעלו עליה, ואולם לאחר מכן שוכנעה לבטל את התפטרותה, וככל הידוע גם שניים מחברי הוועד הכללי-ההסתדרותי ובהם יו”ר הוועד עזבו את תפקידם בנסיבות דומות.

לדברי הארגון לאחר שהמנהל נתפס בקלקלתו הרי שבמקום להתנצל על מעשיו ולהסביר אותם, הוא מנסה להעמיד לדין משמעתי את האנשים אשר לדעתו חשפו את מעשי ההטעיה, וזאת באמתלא של עבירה אתית.

עוד נטען בפניה לבית הדין כי הנהלת ממ”ג פעלה בדרך של לחץ, איומים, והפחדה כלפי חברי הוועד והעובדים, וכי התנהלות זו מהווה פגיעה חמורה בהתארגנות ושלילת הלגיטימיות של עצם קיום העבודה המאורגנת בממ”ג.

Be the first to comment

Leave a Reply