בהיעדר החלטה של שר האוצר – גיל הפרישה לנשים יישאר בינתיים על 62

ועדת הכספים החליטה כי ההכרעה בעניין גיל הפרישה תהיה בידי הוועדה. יו"ר ועדת הכספים גפני: בהיעדר החלטה מסודרת של שר האוצר בעניין, לא נאפשר עלייה אוטומטית בגיל הפרישה לנשים וכל עוד לא תהיה הכרעה בעניין, הגיל יישאר על 62

ועדת הכספים של הכנסת היא זו שתכריע בסוגיית גיל הפרישה לנשים – כך החליטו ביום ב’ השבוע חברי ועדת הכספים בדיון מיוחד, שנועד להבהיר, כי כל עוד לא תוגש לוועדה עמדה מסודרת בעניין על ידי שר האוצר, לא תתאפשר עלייה אוטומטית בגיל הפרישה לנשים מ-62 ל-64, שזו ברירת המחדל החוקית אם לא מתקבלת הכרעה אחרת או שלא מתקיים דיון בנושא.

ההבהרה של הוועדה נדרשה לאחר שהחוק בעניין מ-2011 קבע כי הגיל יתחיל לעלות בהדרגה מ-62 ל-64 החל מינואר 2017, אלא אם כן כאמור, ייקבע אחרת על ידי שר האוצר או שוועדת הכספים תתנגד לכך בהצבעה. חברי הכנסת החליטו שנדרשת הבהרה, בעקבות העובדה שנשים שמתקרבות לגיל פרישה החלו לקבל בשבועות האחרונים הודעות מביטוח לאומי, לפיהן מועד פרישתן יידחה החל מסוף חודש אפריל. יו”ר ועדת הכספים, ח”כ משה גפני (יהדות התורה): “העלאת גיל הפרישה בכלל ולנשים בפרט, היא סוגיה רצינית ולא נאפשר מצב שבו שינויים יתקיימו ללא דיון והכרעה ציבורית”.


אתר משאבים חסום בחלקו למשתמשים רשומים בלבד.
ניתן להרשם לקבלת כניסה מיידית ומלאה לתכני האתר
.

Be the first to comment

Leave a Reply