בזכות העובדה שאנחנו נחשבים כ”מנהל הסדר” בבעלות פרטית אנחנו יכולים להתאים לכל לקוח את המוצר המתאים לו

שיחת משאבים עם אסף גבאי, סמנכ"ל ומנהל שיווק הסדרים פנסיוניים בגבאי סוכנות לביטוח

“בזכות העובדה שאנחנו מנהל הסדר בבעלות פרטית אנחנו יכולים להתאים לכל לקוח את המוצר המתאים לו”, כך אומר אסף גבאי, סמנכ”ל ומנהל שיווק הסדרים פנסיוניים בגבאי סוכנות לביטוח לאתר משאבים. גבאי הינו דור ממשיך, בנו של מייסד ויו”ר הסוכנות עזרא גבאי.

אסף גבאי מנהל את אגף ניהול ההסדרים הפנסיוניים, הכולל גם את מחלקת הקולקטיבים בביטוח בריאות. תחתיו נמצאת מנהלת הרגולציה ליאת שניר, ושניהם אחראים על כעשרה משווקים שכירים, כולם בעלי רישיון. “מגוון העסקים שנמנים על לקוחותינו מגוון מאוד, וכולל עסקי היי טק, תעשיה, ארגונים מוניציפליים, משרדי עורכי דין ועוד. בנוסף, אנחנו מטפלים גם בלקוחות פרטיים”, מציין גבאי.

לצד חלקו השיווקי של האגף, כולל האגף גם מחלקת שירותי תפעול וסליקה למעסיקים, שמעניקה ללקוחות הסוכנות את כל השירותים הנלווים בתחום הפנסיוני.

באגף יש גם מחלקת הקולקטיבים, שעם לקוחותיה נמנים מספר ארגונים גדולים, בהם גופים ציבוריים, פרטיים ועוד. המחלקה התמודדה לאחרונה עם האתגר של העברת כל מבוטחי המחלקה בביטוח סיעודי – מביטוח קבוצתי לביטוח פרט. גבאי מסביר כי בזכות הליווי האישי והמקצועי, המעבר לפוליסות פרט עבר בהצלחה.

את רישיון הסוכן שלו הוציא גבאי עוד בזמן שירותו הצבאי, דבר שהפך אותו באותו מועד לאחד מבעלי הרישיון הצעירים בארץ. הוא החל את עבודתו בסוכנות בתפקידים זוטרים, כגון בקרה על הפקות, שינויים בפוליסות, תיוק – “עברתי בכל הנקודות האפשריות”. לאחר השחרור מהצבא התחיל לעבוד בסוכנות, ואת לימודיו האקדמיים במכללת נתניה, סיים עם תואר בביטוח, בהצטיינות יתרה.

בתחום הפנסיוני גבאי סוכנות לביטוח עובדת כיום בעיקר עם הראל, מנורה מבטחים, מגדל ואיילון מבחינת תפוקה חדשה, אולם הסוכנות עובדת עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות בכל הקשור למתן שירות במוצרים קיימים.

גבאי בוחן את המציאות בענף המשתנה באופן מהיר, ואומר: “תהליכי הדיגיטציה שהתרחשו בשנים האחרונות בענף הפנסיוני נכונים, אבל הם קרו מהר מדי. ניתן לראות זאת בכמות הכספים הלא משויכים ששוכבים בחשבונות המעבר של חברות הביטוח”. עוד מציין גבאי כי הסוכנות גייסה עובדת שעוסקת רק בזה – “גם אני אישית מעורב בזה, ומוודא שכל הכספים ישויכו לקופות”. אולם לדבריו, לצד האתגר המקצועי שעומד בפני הסוכנות, למעסיקים קשה עוד יותר – “בשביל זה אנחנו פה, בשביל ללוות אותם”.

על רפורמת קרן פנסיה ברירת מחדל אומר גבאי: “אין תחליף לפגישה אישית עם סוכן ביטוח”. אולם על מנת לתת מענה לאוכלוסיות עם שכר נמוך התקשרה הסוכנות עם בית ההשקעות הלמן אלדובי, לעובדים שמתאימה להם קרן ברירת מחדל.

פעילות חדשה נוספת של הסוכנות היא מחלקת לקוחות פרימיום, בה ניתן שירות בכל תחומי הביטוח למנהלים ובעלי השליטה בקרב לקוחות החברה. גבאי מוסיף כי הסינרגיה וההפריה ההדדית בין שני האגפים המרכזיים בסוכנות (הפנסיוני והאלמנטרי) מהוות אחד ממנועי הצמיחה של הסוכנות.

לצד הפעילות הפנסיונית של גבאי סוכנות לביטוח מקיימת הסוכנות פעילות ענפה בתחום האלמנטרי, בניהולו של מנכ”ל הסוכנות אלון טאקו. הפעילות האלמנטרית של גבאי סוכנות לביטוח ממוקדת בשלושה תחומים מרכזיים:

  1. ביטוח עסקים גדולים (לאחרונה זכתה החברה במכרזי הביטוח של חברת התרופות נובולוג והמוסד לביטוח לאומי).
  2. ביטוח הנדסי (עבודות קבלניות, צמ”ה וכיו”ב) בו מבטחת הסוכנות מאות קבלנים בכל תחומי הפעילות (תשתיות, בנייה, תמ”א 38 ועוד).
  3. הפעילות המוניציפלית – בסוכנות מבוטחים יותר מ-60 רשויות ותאגידי מים, ולאחרונה זכתה גבאי סוכנות לביטוח גם במכרז הביטוח של עיריית תל אביב.

גבאי מתייחס גם לשיתוף הפעולה האישי שלו עם אביו עזרא גבאי – יו”ר ומייסד הסוכנות, ועם מנכ”ל הסוכנות אלון טאקו ואומר: “למזלי זכיתי בשני מנטורים בעלי ניסיון רב בתחום הביטוח, אשר תורמים לי מניסיונם רב השנים, הן בפן הניהולי והן בפן המקצועי. השילוב הכפול – של הפעילות האלמנטרית עם הפנסיונית, ושל הניהול האיכותי עם המקצועיות – הוא זה שמוביל אותנו להצלחה”.

Be the first to comment

Leave a Reply