בטיחות בעבודה: מדטרוניק וורלד טרייד מואשמת כי לא מסרה מידע על הסיכונים בעבודתה ועבירות

כתב האישום מייחס לנאשמת 4 עבירות על תקנות ארגון הפיקוח על העבודה ועל פקודת הבטיחות בעבודה לאחר תלונת עובד על עבודה עם גז מסוכן N2O

טענה לחשיפה לרעלים
טענה לחשיפה לרעלים

משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים הגיש כתב אישום כנגד חברת מדטרוניק וורלד טרייד מהרצליה באשמה של אי מסירת מידע בדבר סיכונים בניגוד לתקנות ארגון הפיקוח על העבודה (מסירת מידע והדרכת עובדים) ועבירות על  פקודת הבטיחות בעבודה.

באישום שהוגש לבית הדין האזורי לעבודה בבת-ים נאמר כי החברה עסקה בזמנים הרלוונטיים לכתב האישום בתחום טכנולוגיות רפואיות, וסיפקה ציוד רפואי בתחומים שונים. 

במהלך חודש מאי 2017, נטען באישום, נפתחה ביקורת אצל הנאשמת מטעם מפקחי מנהל הבטיחות בעקבות תלונתו של אחד מעובדי החברה שהועסק על ידה כמהנדס תמיכה קלינית המפעיל מטעמה מערכות ופרוצדורות בהן נעשה שימוש בגז N2O (ניטרוס אוקסיד).

במהלך הביקורת נתגלה כי החברה לא מסרה לעובד מידע עדכני בדבר הסיכונים בעבודה עם הגז, הוראות עדכניות לשימוש, הפעלה, ותחזוקה בטוחים של הציוד הנוגע לגז, החומר ותהליכי העבודה במקום.

כמו כן לא מסרה הנאשמת לעובד עד ליום תחילת עבודתו תמצית בכתב של מידע בדבר הסיכונים בעבודה עם הגז או הסיכונים הקיימים במקום העבודה או בכל מקום אחר שבו הוא עלול להיחשף להם עקב ביצוע תפקידו.

עוד נטען כי במהלך הביקורת נמצא כי הנאשמת לא סימנה מכונה אותה הפעיל העובד כחלק מהפרוצדורות בתווית או בשלט אזהרה מתאימים ומובנים, ולא התקינה שלט אזהרה לשימוש בציוד מגן אישי, ולא צירפה כחלק מהפרוצדורות הוראות הפעלה, אחזקה ובטיחות בשפה העברית למכונה אותה הפעיל העובד.

כתב האישום מייחס לנאשמת 4 עבירות על תקנות ארגון הפיקוח על העבודה ועל פקודת הבטיחות בעבודה.

Be the first to comment

Leave a Reply