ביבי מגיע ל-yes: סרט התעודה המדובר יענה על ציפיות?

"עשרים שנה לפני המופע הנשיאותי של דונלד טראמפ, נתניהו הבין את הרווח הפוליטי הנובע מהתעמתות מתמדת עם התקשורת" הסרט קינג ביבי מגיע למסך הקטן

הסרט קינג ביבי: יוקרן בשבוע הבא ב-yes/ באדיבות yes ולשכת העיתונות הממשלתית
הסרט קינג ביבי: יוקרן בשבוע הבא ב-yes/ באדיבות yes ולשכת העיתונות הממשלתית

אולי נתחיל מהסוף, הסרט של yes על הקריירה של ראש הממשלה בנימין נתניהו היא בגדר צפיית חובה למבקשים להמשיך ולראות אותו גם בראשות הממשלה הבאה וגם לאלו שיעשו הכל על מנת שהתרחיש לא ייצא אל הפועל.

פסטיבל ירושלים 2018. הביוגרפיה של בנימין נתניהו רצופה אינספור הופעות תקשורתיות שעזרו לו לבצר את מעמדו. עשרים שנה לפני המופע הנשיאותי של דונלד טראמפ, נתניהו הבין את הרווח הפוליטי הנובע מהתעמתות מתמדת עם התקשורת ופנייה ישירה לציבור. בעזרת חומרים ארכיוניים מרתקים מהופעותיו לאורך השנים, חלקם נדירים, סוקר הסרט “קינג ביבי” את עלייתו לשלטון: החל בימים שבהם כיכב כמומחה לטרור בטלוויזיה האמריקאית של שנות ה-80, דרך התוודותו בשידור חי על פרשת הקלטת הלוהטת, ועד שהשיג שליטה מלאה ברשתות החברתיות והפסיק כמעט להעניק ראיונות לתקשורת הישראלית. מאולפן אחד למשנהו, ביבי הפך מאחת התקוות הגדולות של הפוליטיקה הישראלית למנהיג מעורר מחלוקת שרבים בארץ רואים בו מושיע, ואחרים – פוליטיקאי שלא יבחל בדבר כדי להיאחז בשלטון.

בימוי: דן שדור | הפקה: לירן עצמור | תסריט: דן שדור | עריכה: נטע דבורקיס, דן שדור | עיצוב פסקול: איציק כהן | מוסיקה: קרני פוסטל | הפקה: לירן עצמור – “עצמור הפקות”. הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ומועצת הפיס לתרבות ולאמנות. (87 דק’, ישראל, 2018)

הסרט יוקרן ב-yes דוקו וב-STINGTV, ביום רביעי, 9.1, בשעה 21:00 

כרזת הסרט באדיבות yes

Be the first to comment

Leave a Reply