בירת ההייטק של השרון: הונחה אבן פינה ל-Infinity Park שיוקם ברעננה

הפארק ישתרע על פני 350 אלף מ"ר. הבניינים הקיימים בפארק המאכלסים כיום את חברת אמדוקס יעברו במהלך השנים הקרובות שיפור ושדרוג ובמקביל ייבנו עשרות אלפי מ"ר חדשים של משרדים ומסחר

מימין: שמואל סייד מנכל ריט 1, חיים ברוידא ראש העיר רעננה ומאיר נגה מנכל סען זהב

החברות ריט 1 וס.ע.ן זהב קיימו טקס חגיגי לרגל ההכרזה הרישמית על בניית פארק ההייטק Infinity Park ברעננה שישתרע על פני 350 אלף מ”ר. הבניינים הקיימים בפארק המאכלסים כיום את חברת אמדוקס יעברו במהלך השנים הקרובות שיפור ושדרוג ובמקביל ייבנו עשרות אלפי מ”ר חדשים של משרדים ומסחר.

האירוע התקיים בנוכחות ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, יזמי הפרויקט, דרור גד ושמואל סייד מנהלי ריט 1, זאב גנות ומאיר נגה, מנהלי ס.ע.ן זהב, ראש מערך הנדל”ן של בנק לאומי, דפנה לנדאו, אבי ברזילאי, מנכ”ל אפריקה ישראל נכסים, צחי ארבוב, בעלי אקרו נדל”ן קובי רוגובין, מנכ”ל חברת הנדל”ן רוגובין, דן זכאי, מייסד ומנכ”ל רשת חללי העבודה מיינדספייס ובכירים רבים מענף הנדל”ן והמגזר העסקי.

במהלך האירוע שהתקיים בהנחיית אמן החושים נמרוד הראל, הונחה אבן הפינה למגדל ההייטק הגבוה בשרון שיהיה הראשון במבני הפארק המתוכנן. עבודות הבניה החלו והחברות צופות סיומו בתוך 3 שנים. 

ריט 1 וס.ע.ן זהב הכריזו במהלך האירוע על הקמת Infinity Park, פארק הייטק שישתרע על פני 55 דונם שיכילו כ-350 אלף מ”ר של משרדים ובנייתו מורכבת ממספר שלבים: בשלב הראשון יוקם מגדל אייקוני בארכיטקטורה חדשנית אשר יהוה המגדל הראשון מסוגו בשרון, מגדל המשרדים המתוכנן יהיה בן 30 קומות והוא יכלול סה”כ כ-58,000 מ”ר (בכל קומה ייבנו 1900–2100 מ”ר). המגדל מתוכנן על ידי משרד האדריכלים הגדול בישראל, יסקי-מור-סיון שנתן את הדגש על סביבת עבודה, חדשנית, מתקדמת אורבנית ונוחה. במקביל יבנו בפארק כ-10,000 מ”ר נוספים הכוללים מסחר, פנאי ובילוי. השלב הזה צפוי להסתיים בסוף שנת 2022 עם מעבר אמדוקס, המאכלסת את עיקר המתחם הקיים בפארק לקמפוס החדש אותו היא בונה. החלק השני של הפארק שמשמש כיום כקמפוס אמדוקס ישופץ ויהפוך ל- Infinity Campus מורכב מ-4 בניינים, בני 10 קומות, שכל אחד מהם יכלול שטח של 10,000 ובנייןInfinity Plaza , ובו קומות גדולות ומרווחות שיועדו בעיקר לחברות גדולות ובוגרות. הבניין יכלול 50,000 מ”ר של מרחבי עבודה.

ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, אמר: “הפרויקט בשער העיר יביא אותה לשיאים חדשים. השאיפה שלנו היא להגיע בשנים הקרובות למיליון מ”ר של משרדים בעיר ומשיחות שאני עורך אני מזהה ביקוש הולך ועולה של יזמים להגיע לרעננה. החזון שלי הוא להביא את תל אביב לרעננה, אין סיבה שחברות ישלמו דמי שכירות של פי 2 ויותר ושבני העיר ייתקעו בפקקים בדרך לעבודה. אנחנו עיר שיודעת להציע פחות זמן נסיעה בפקקים ויותר זמן למשפחה ופנאי”.

שמואל סייד, מנכ”ל ריט 1 אמר: “Infinity Park, הופך להיות הפארק הנגיש ביותר מבחינה תחבורתית לעובדים. חיבורו לארבעת צירי תחבורה ראשיים, כביש 6, כביש 531 והכבישים 4 איילון ו-2, לצד תחנת רכבת המצויה בטבורו של הפארק ותחנה מרכזית של אוטובוסים, הופכת אותו לאטרקטיבי ביותר בארץ. אנחנו מתכננים את הפארק הזה כבר תקופה ארוכה ובתהליכי התכנון היה לנו חשוב להתחבר לשטח ולצרכים של העובדים והחברות ואני שמח שמצאנו לצרכים האלה מענה. מצאנו שאחד האתגרים של חברות הייטק הוא האילוץ לנדוד מאזור תעסוקה אחד לאחר בגלל הצורך בשטח משרדים גדול משמעותית עם הצמיחה במספר העובדים. נתנו לבעיה הזאת מענה כזה שבמסגרתו החברה יכולה לצמוח ולהישאר באותו מתחם. לכן, אנחנו מקימים פארק שיצמח עם החברות ויאפשר להם הרבה יותר גמישות בהתאם לשינויים העתידיים”.

מאיר נגה, מנכ”ל ס.ע.ן זהב: “אחד הדברים החשובים ביותר לחברות הייטק הוא להיות חלק מאקוסיסטם טכנולוגי גדול, חברות לא רוצות להרגיש שהן פועלות ממשרדים מבודדים, גם אם הן מחזיקות בניינים עצמאיים משלהן. מהסיבה הזאת בחרנו להקים פארק שיעניק יתרונות רבים ואת החוויה של אקוסיסטם גדול אבל עם אינסוף אפשרויות – גם של הרגשה עצמאית. העיקרון הנוסף והחשוב לא פחות הוא הנגישות התחבורתית הגבוהה. במקום הזה  נוצר חיבור חשוב לכל עורקי התחבורה החשובים כולל רכבת מהירה, תחנה מרכזית, כבישי אורך ורוחב וחניונים מרווחים. בפארק שמנו דגש גבוה מאוד על נגישות ומי שיגיעו לעבוד בו ירוויחו מכניסה מהירה עם ייחוד אורבני מהמעלה הראשונה”.

Be the first to comment

Leave a Reply