בכירים בחברת ברנמילר אנרג’י: פוטרנו מעבודתנו באבחת חרב ובבושת פנים מבלי ששולמו לנו זכויות המגיעות לנו

לדברי התובעים בשל מצבה הכלכלי הרעוע של החברה ועל רקע ניסיונה לגייס כספים ממשקיעים פוטנציאליים הם נדרשו להפחתה בשכרם בשיעור של 10%. אנחנו נמצאים בדיאלוג מתקדם להסדרת התביעות והטענות. אנחנו משוכנעים שהנושא יפתר הרבה לפני שיגיע לפתחו של בית המשפט.

פאנלים סולריים, תמונת אילוסטרציה

חברת ברנמילר אנרג’י מראש העין, חברת טכנולוגיה ישראלית (ציבורית) העוסקת בתחום האנרגיה המתחדשת ואשר פיתחה פתרון טכנולגי ייחודי המאפשר אגירת אנרגיית חום, נתבעת לשלם 485 אלף שקל ליצחק הוד ויסמין וגמן נגב.

בתביעה שהוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב נאמר כי התובע יצחק הוד הועסק בחברה שהחלה את פעילותה בשנת 2012 בתפקד סמנכ”ל איכות ובטיחות, ואילו התובעת יסמין וגמן נגב הועסקה בתפקיד יועצת משפטית אצל החברה, וכי התובעים פוטרו מעבודתם בסוף חודש יולי לאלתר בשל מצבה הכלכלי של החברה המנוהלת על ידי אברהם ברנמילר ובניו.

לדברי התובעים בשל מצבה הכלכלי הרעוע של החברה ועל רקע ניסיונה לגייס כספים ממשקיעים פוטנציאליים הם נדרשו להפחתה בשכרם בשיעור של 10%. בלית ברירה משנאמר להם כי ההפחתה נחוצה על מנת לשמור על מקום עבודתם, נאלצו להסכים להפחתה, בתנאי שבסיום יחסי העבודה יחושבו זכויותיהם בהתאם לשכרם הקובע לפני ההפחתה.

חרף זאת ובניגוד להתחייבויותיה של החברה ועל רקע מצבה הכלכלי אשר הלך והחמיר, הם זומנו יחד עם עובדים בכירים נוספים לשיחת שימוע במסגרתה הודיעה להם החברה על סיום העסקתם, הואיל ואין באפשרותה להמשיך ולשלם להם את שכרם.

בתביעה שהוגשה באמצעות עוה”ד הדס כהן וסימון חיימוב נאמר כי התובעים שהבינו את המצב אליו נקלעה החברה אך חשו מרומים שכן אם היו יודעים שיפוטרו אחרי זמן כה קצר מהחברה לא היו מסכימים להפחתה בשכרם, קיבלו את ההודעה על סיום העסקתם בהכנעה ובלבד שישולמו להם כל זכויותיהם המגיעות להם וכפי שהתחייבה החברה לעשות.

ואולם בניגוד מוחלט לאמור בהסכם העסקתם הודיעה להם החברה 24 שעות לאחר שיחת השימוע כי פיטוריהם ייכנסו לתוקף לאלתר. לדברי התובעים רק בחלוף כשבועיים לאחר שקיבלו את תלוש גמר החשבון שנערך להם, התחוור להם כי החברה לא שילמה להם את הכספים המגיעים להם, בניגוד לדין ובין היתר בגין רכיב דמי הודעה מוקדמת ופדיון ימי חופשה.

לא בלבד אלא שבדיקתם בקופות הפנסיה וההשתלמות שלהם עלתה כי החברה לא ביצעה הפקדות לקופות אלו למרות שניכתה כספים משכרם.

לסיכום נטען בתביעה כי התובעים פוטרו מעבודתם באבחת חרב ובבושת פנים מבלי ששולמו להם הזכויות המגיעות להם על פי דין והסכם.

תגובת ניר ברנמילר משנה למנכ”ל בחברה: טרם יצא לנו ללמוד את כתב התביעה. החברה עומדת בקשר שוטף עם המפוטרים. אנחנו נמצאים בדיאלוג מתקדם להסדרת התביעות והטענות. אנחנו משוכנעים שהנושא יפתר הרבה לפני שיגיע לפתחו של בית המשפט.

Be the first to comment

Leave a Reply