בעקבות הקורונה הנופש השנתי לעובדי בזק בינלאומי ייערך באתרים ישראליים בלבד

על פי הסכם בין ההסתדרות, בזק בינלאומי והוועד, כלל עובדי החברה יחזרו מהחל"ת עד ל-1.6 - ויקבלו מענק מיוחד. נופש החברה המרוכז שתוכנן להתקיים השנה בחו"ל יבוטל ובמקומו יחולקו לעובדים שוברים לאתרי נופש מקומיים

בתום מו”מ שהתקיים בשבועות האחרונים בין ההסתדרות, ועד עובדי בזק בינלאומי והנהלת החברה, הגיעו הצדדים להסכם חדש שיאפשר לחברה להתמודד עם השלכות משבר הקורונה, תוך צמצום הפגיעה בעובדיה.

המו”מ להסכם הובל על ידי סמנכ”ל מש”א צביקה אברמוביץ מטעם החברה ויו”ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק יקי חלוצי ויו”ר ועד העובדים לימור ליברמן-לביא מטעם נציגות העובדים.

על פי ההסכם, כל עובדי בזק בינלאומי שהוצאו לחל”ת או לחופשה יזומה (ובתקופה זו אף שולמו להם כל ההפרשות הסוציאליות והביטוחים), ישובו לעבודה סדירה עד ל-1 ביוני. בנוסף כל תנאי ההעסקה, היקפיה ושעות העבודה כפי שהיו ערב התפרצות הקורונה, יישמרו. יתרה מכך, החברה אף תקצה סכום של 389 אלף שקל שיחולק כמענק חד-פעמי לכל העובדים שישובו לעבודה פעילה.

בנוסף, הוסכם כי יבוטל נופש החברה המרוכז שתוכנן להתקיים השנה בחו”ל, ובמקומו יחולקו לעובדים שוברי נופש לאחת מרשתות בתי המלון, אותם הם יוכלו לנצל באופן עצמאי, בתוך תחומי ישראל בלבד. סעיף זה הגיע בהתאם להנחיות של יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד לוועדי העובדים, לפיו יש לבצע את כל הנופשים, הכנסים, הסמינרים וההשתלמויות ב-2020-2021 רק בארץ, על מנת לחזק את ענף התיירות המקומית.

במקביל לכך, מתוך אחריות והבנת האתגרים שניצבים בפני החברה, הסכימה נציגות העובדים כי סעיף הנופש בתקציב הרווחה של החברה לשנת 2020 יוקטן ב-1.4 מיליון שקל. על פי ההסכם, סכום זה או חלקים ממנו יושבו לתקציב הרווחה של החברה בשנה הבאה, בהתאם לעמידת החברה ביעדיה הכספיים.

את המו”מ להסכם ליוו פרופ’ ירון זליכה ועו”ד מיכל הראל ממשרד אורנה לין המייצגים את העובדים, ועו”ד ירון לסטרל ממשרד אשר חלד המייצג את ההנהלה.

בר-דוד בירך על חתימת ההסכם ואמר: “יחסים טובים ושיתוף פעולה בין נציגות עובדים להנהלה, הולידו גם בבזק בינלאומי התנהלות אחראית. אני מצפה שגם מקומות עבודה נוספים יראו זאת וישאפו להגיע להסכמות דומות. זוהי אחריות משותפת שמוטלת על הכתפיים של כולנו להגן על העובדים ועל פרנסתם, במקביל לניסיונות לתרום לכלכלה המקומית ולשקם את ענף התיירות הישראלי”.

מנכ”ל בזק בינלאומי, רן גוראון: “בעת בה משבר הקורונה יצר אתגרים משמעותיים במשק הישראלי, והביא לסיכונים שילוו אותנו גם בהמשך השנה, אני שמח כי הגענו לכדי הסכם השומר על עובדינו ועל חוסנה של החברה. ברצוני להודות לצביקה אברמוביץ, סמנכ”ל משאבי אנוש שהוביל את המו”מ, להסתדרות הכללית וללימור ליברמן לביא וועד העובדים, על האחריות הרבה שגילו ועל הבנת המציאות החדשה בה אנו נמצאים, ובמיוחד לעובדינו אשר עבדו ללא לאות והעניקו שירות מצוין ללקוחותינו, גם בתקופה מורכבת זו, בה מוצרינו היו חיוניים מאי פעם”.

חלוצי: “אני שמח על כך שיחד עם החברה נחזיר את אחרון העובדים שהוצאו לחל”ת בשל משבר הקורונה, עד לתחילת שבוע הבא – וגם הגענו הסדר לפיצויים בגין הנזק הכספי שנגרם להם. בבזק בינלאומי אנחנו מובילים יחד יחסי עבודה טובים, והודות לשיתוף הפעולה הזה יש לחברה ולעובדים חוסן להתמודדות עם משברים”.

יו”ר ועד עובדי בזק בינלאומי, לימור ליברמן-לביא: “משבר הקורונה יצר לכולנו אתגרים הן ברמה האישית והן המקצועית. לכל אורך התקופה היה חשוב לנו לוודא כי זכויות העובדים שיצאו לחל”ת ישמרו, כמו גם להבטיח את חזרתם לעבודה באופן מלא. היום אני שמחה לומר כי כלל העובדים יחזרו לעבודה ואנחנו שוב חברה שלמה ומאוחדת. יצרנו פתרון שישמור על החברה וביצועיה, ועדיין ידאג לעובדים שמשקיעים את כל כולם בחברה. אני גאה בעובדים המדהימים שלנו ומודה לכל המעורבים על תהליך ענייני ומכבד”.

Be the first to comment

Leave a Reply