בעקבות פנייה של רשות שוק ההון: מגדל דוחה את הדיון על תנאי העסקתו של המנכ”ל דורון ספיר

הרשות פנתה טלפונית למגדל וביקשה לברר את פרטי ההחלטה של החברה על שכרו של ספיר. במגדל מאמינים כי בישיבה הבאה תגמול שכרו של המנכ"ל יועלה באותו הנוסח

בית מגדל
בית מגדל
דורון ספיר, מנכ”ל מגדל
צילום: סיון פרג’

בעקבות פנייתה של הממונה על הביטוח, מגדל דוחה את הדיון על תנאי שכרו של המנכ”ל דורון ספיר לישיבה הבאה. בעלי המניות היו אמורים לאשר ביום ד’ הקרוב את תנאי שכרו של ספיר למשך שנתיים, אם כי אי בהירות בנוגע לעמידת תנאי השכר של ספיר בחוק שכר הבכירים הביאה לפנייה של רשות שוק ההון למגדל כדי לקבל פרטים נוספים על תנאי השכר.

בנושא זה, מקורבים למגדל מבקשים להבהיר כי מדובר בפנייה טלפונית שגרתית ולא פנייה רשמית, שנעשית לרוב באמצעות מכתב של הפיקוח. בנוגע לתוכן הבירור, על פי מגדל: “הפיקוח ביקש להבין מהן חוות הדעת המשפטיות שהביאו את מגדל להחלטה על תנאי השכר, בעוד ההחלטה הסתמכה על חוות דעת של חברת הייעוץ אנטרופי“.

במגדל מסבים את תשומת הלב לכך, שמבין המנכ”לים בענף, בפיקוח מצאו לנכון לפנות רק למגדל, בעוד אין שוני מהותי בתנאי העסקתו לעומת מנכ”לים אחרים בענף. כדי להימנע מאי נעימויות נוספות, הנהלת מגדל החליטה שעד שלא ילובנו כל הפרטים, הדיון על שכרו של ספיר יידחה מהאסיפה הכללית לישיבה הבאה, אך גם בישיבה הבאה מבנה השכר של ספיר יועלה באותו הנוסח, מציינים בחברה.

בישיבה שתיערך ביום ד’, בעלי המניות היו אמורים לאשר את תנאי השכר של מנכ”ל מגדל מיום כניסתו לתפקיד – יוני 2018, ועד למאי 2020. על פי הדיווח של מגדל, ספיר זכאי למשכורת חודשית של כ-196 אלף שקל והוא אינו זכאי למענק שנתי משתנה.

הבירור של הממונה נוגע ככל הנראה לשכר אותו מקבל ספיר בשנה הנוכחית. כמענק חתימה הוענקו לספיר שלוש משכורות חודשיות. הבונוס, על סך של כמעט 600 אלף שקל, מביא את שכרו של ספיר לשנה הנוכחית לסך של 294 אלף שקל לחודש (תשע משכורות עבור שישה חודשי עבודה) או 3.5 מיליון שקל לשנה, שכר שחוצה את התקרה הנקובה בחוק שכר הבכירים.

בשנת 2017 נכנס חוק שכר הבכירים. על פי החוק, השכר הגבוה ביותר שיוכל בכיר בענף הפיננסים להרוויח יעמוד על 2.5 מיליון שקל, אלא אם הפער בין שכר המנכ”ל לשכר העובד בעל השכר הנמוך בארגון הוא עד פי 35.

אפיזודת השכר של ספיר מופיעה חצי שנה לאחר שדירקטוריון מגדל אישר את מינויו של ספיר כמנכ”ל מגדל ביטוח. ספיר החליף בתפקידו את עופר אליהו, שכיהן בתפקיד בארבע וחצי השנים האחרונות. טרם מינויו של ספיר לתפקיד מנכ”ל החברה, הוא כיהן כמנכ”ל מגדל ביטוח ויו”ר דירקטוריון מקפת ויוזמה ובתפקידים נוספים בקבוצה. לפני שעבד במגדל כיהן ספיר כמנכ”ל ויזה כ.א.ל במשך שלוש שנים. קודם לכך שימש כמשנה למנכ”ל מגדל ביטוח ומנהל המטה במשך כשנה.

Be the first to comment

Leave a Reply