האוצר בוחן לבטל את המס על קרן השתלמות במשיכה של עד 10,500 שקל בחודש

המהלך עשוי להיות מאושר במסגרת תוכנית החילוץ הכלכלית החדשה "רשת ביטחון לקורונה". 10.5 אלף שקל נבחר על בסיס השכר הממוצע במשק. ביטול המס ייכלל בהוראת שעה למשך חצי שנה

משרד האוצר שוקל לבטל את המס על משיכת כספים מקרן השתלמות טרם סיום תקופת 6 השנים. כך עולה מהתוכנית הכלכלית החדשה שמהווה תוכנית חילוץ ומכונה “רשת ביטחון לקורונה”. המשיכה תוגבל לעד 10.5 אלף שקל לחודש, השכר הממוצע במשק ותאושר למשך חצי שנה במסגרת הוראת השעה.

במצב הקיים היום, משיכה של כספי קרן ההשתלמות שלא כדין תביא לגבייה של מס בהתאם לדרגת המס של המושך (עלול להגיע עד ל-47%) לצד גביה של מס על רווחי הון.

תוכנית החילוץ צפויה להתפרסם רשמית ביממה הקרובה, לאחר שכבר אושרה עקרונית והיא תוצג על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כץ. ההוראות במסגרת החילוץ אמורות לחול עד לתחילת יולי 2021. היקף התוכנית נאמד בכ-80 מיליארד שקל.

עם ההגבלות החדשות על התקהלויות שנכנסו לתוקף השבוע, גדלה גם הביקורת שהוטחה בממשלה על כך שאינה דואגת לנפגעי ההגבלות. התוכנית מספקת רשת ביטחון לשכירים הנמצאים בחל”ת. במסגרת זו יזכו השכירים לדמי אבטלה משופרים – וישירות לחשבון הבנק החל מחודש ינואר 2020. הזכאות לדמי אבטלה תוצמד לשיעורי האבטלה. קיזוז הקצבאות יבוטל ומענקי ההסתגלות יגדלו עד ל-4 אלף שקל לחודש לבני 67 ומעלה עד לדצמבר 2020.

עוד פורסם כי במשרד האוצר שוקדים כרגע על מציאת דרכים משפטיות לאפשר מקדמות שישולמו במהירות לעצמאים.

Be the first to comment

Leave a Reply