“האם ישראל תנצח במלחמה הבאה?” הנושאים הבוערים בהם יעסוק כנס הרצליה

בנוסף ידונו בשאלות האם ישנם בקיעים בקונצנזוס התמיכה האמריקאית? האם עברנו את נקודת האל חזור לקראת מדינה אחת? בכנס תוצג הערכת מצב אסטרטגית מלאה ע"י אלוף (מיל') עמוס גלעד

הכנס המרכזי בישראל בתחומי מדיניות וביטחון יתקיים בין ה-30 ביוני ל-2 ביולי במרכז הבינתחומי הרצליה, בהשתתפות דוברים מהשורה הראשונה מהמערכות הפוליטית, הביטחונית, המודיעינית והציבורית בישראל וכן שורה ארוכה של דוברים בכירים מארה”ב, מאירופה ומאסיה.

הכנס שנערך על ידי המכון למדיניות ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי הרצליה בראשותו של אלוף (מיל’) עמוס גלעד, יתמקד בסוגיות מרכזיות של הביטחון הלאומי – האם ישראל תנצח במלחמה הבאה? האם ישנם בקיעים בקונצנזוס התמיכה האמריקאית? האם עברנו את נקודת האל חזור לקראת מדינה אחת? כמו כן יבחן את האתגרים והסוגיות המרכזיות בזירה האזורית ובזירה הגלובאלית במושבים שיעסקו בנושאים כמו: איראן – הניתן להחזיר את השד לבקבוק? העימות בין המעצמות, האם רוסיה מהווה עמית או יריב במעורבותה במזרח התיכון? השינויים החלים באירופה וכיצד משפיעים על ישראל ועוד.

במקביל יעלו השנה בכנס סוגיות הקשורות לחוסן הלאומי של ישראל, שיהיה אקטואלי במיוחד בעת הנוכחית כגון: ישראל כמדינת חוק דמוקרטית – האם סוף עידן? מצבה של מערכת הבריאות בישראל והאם המדינה החליטה לוותר על מערכת הבריאות? וכן יעסוק גם בפערים ובשסעים בחברה הישראלית, בחברה הערבית בישראל ועוד.

https://polisa.news/wp-content/uploads/2019/06/polisa_2554.pdf

בכנס תוצג הערכת מצב אסטרטגית מלאה ע”י אלוף (מיל’) עמוס גלעד.

Be the first to comment

Leave a Reply